Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 14 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Weinsberg CaraBus VAN 600 ME on käytetty matkailuauto, joka tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä arjen ja lomien tarpeisiin. Tämä vähän ajettu retkeilyauto on varustettu ilmastoinnilla, joka pitää ohjaamon viileänä kesähelteillä. Ajoneuvossa on myös vakionopeudensäädin ja nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä, jotka tekevät ajamisesta miellyttävää. Kääntyvät pilot-kapteenipenkit, parivuode ja sivukeittiö tekevät matkailusta mukavaa. Ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | FSP-767 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 41000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | CaraBus VAN 600 ME |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 10 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Lauri Lukkari
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- KOHTUULLISESTI AJETTU NÄPPÄRÄ RETKIAUTO ASIALLISILLA VARUSTEILLA!!
- Matkailuautoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Caravan (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Weinsbergin asunto-osan TIIVEYSTURVA / TIIVEYSTAKUU voimassa jopa vuodelle 2033 asti (vaatii vuosittaisen tiiveystarkistuksen/kosteusmittauksen tehtynä Weinsberg-merkkihuollossa - viimeisin tehty 3/2026)
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Trumatic ilmakiertolämmitys sähköllä ja kaasulla
- Huoltokirja/huoltohistoria merkkiliikkeen (kahteen kertaan huollettu - viimeisin huolto tehty 2/2025 ajomäärässä 28tkm)
- Kääntyvät pilot -kapteenipenkit edessä
- Pöytäryhmä
- Parivuode takana
- Sivukeittiö
- Kaasuliesi kahdella polttimolla
- Yhdistetty kasetti WC ja suihku keskellä
- Zenec multimediasoitin ja peruutuskamera ohjaamossa
- Markiisi
- Ilmastointi ohjaamossa
- Vakionopeudensäädin
- Monitoimiohjauspyörä nahkaverhoilu
- 2x renkaat alumiinivanteilla (talveksi NASTAT)
- Nukkumapaikat: jopa 3:lle (lisävuode pöytäryhmään)
- Rekisteröity: 4:lle
- Pituus: noin 600 cm
- Leveys: 205 cm
- Korkeus: 258 cm
- Omamassa: noin 2800 kg
- Kokomaismassa: 3300 kg
- Saa ajaa B-kortilla
- Retkeilyauto
- Sähköpatruuna
- Keskuslämmitys
- Weinsbergin mallivuosi 2021 (käyttöönotettu/ensirekisteröity uutena vasta 2/2023)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 20.2.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.2.2023 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2184 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 103 kw / 140 hv |
| CO₂-päästöt | 267 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 2740 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy