Perustiedot
| Rekisterinumero | RVX-861 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 30000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 530 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 52 km |
| Akkukapasiteetti ** | 12,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Lassi Ruohonen
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Huoltohistoria (viimeisin huolto 3/2026 30tkm)
- M-Sport
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Penkinlämmittimet edessä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoilu
- Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Kaukovaloavustin
- Adaptiiviset ajovalot
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Kaistavahti
- Kuolleen kulman varoittimet
- Head-Up-näyttö (HUD)
- Liikennemerkkien tunnistus
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Peruutuskamera
- Äänentoistojärjestelmä HiFi
- Bluetooth
- USB
- Avaimeton sisäänkäynti
- Digimittaristo
- Urheiluohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Kaadettavat takaistuimet
- Hybridiauton plug-in latauspistoke
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2024)
- Sport-automaattivaihteisto
- Nahkaverhoilu Dakota - Black contrast stitching Blue | Black
- Automaattinen ilmastointi
- Automaattinen ilmastointi, 4-alueinen
- Urheiluistuimet edessä
- Vakionopeussäädin
- Ajotietokone
- Huoltotarpeen ilmaisin
- Monitoimiohjauspyörä
- Nahkainen urheiluohjauspyörä
- M Sport urheiluohjauspyörä, nahkapäällysteinen
- Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
- eDrive ajodynamiikkakytkin
- Latauskaapeli
- Personal Profile -avainprofiili
- BMW Live Cockpit Professional
- Head-Up -näyttö tuulilasissa
- HiFi-kaiutinjärjestelmä (12 kaiutinta)
- Radio BMW Professional (Radio, 6 kaiutinta, värinäyttö ja iDrive -ohjain)
- Perusväri - Alpine White
- Driving Assistant Professional
- BMW M Sisäkattoverhoilu Anthracite
- Sisäkoristelista Aluminium fine cutting Pearl Chrome -koristelista
- BMW Laserlight
- Kaukovaloassistentti
- BMW M Shadow Line ulkoiset yksityiskohdat
- M Sport, Varusteet. Kangas-alcantarayhdistelmä Rhombicle - Anthracite | Black, 1WX BMW 18" Kevytmetallivanteet Double Spoke 662 M, M Sport jarrut (Ei 520i, 520d A xDrive), Urheiluistuimet edessä, Sisäkoristelistat Aluminium Rhombicle, korostuksella Pearl Smoke Grey, M Sport-alusta (ei 530e A yhteydessä), M Sport Nahkainen Urheiluohjauspyörä, M Sport Aerodynamiikkapaketti, M Shadow Line ulkoiset yksityiskohdat, M Sisäkattoverhoilu Anthracite, Valaistut M Sport ovien kynnyslistat, M Sport polkimet ja jalkatuki, Kromiset, kulmikkaat 'trapezoid" pakoputken ulostulot, M Sport -merkintä ulkona etusivuilla, 530e, iPefrormance ulkoiset yksityiskohdat korvautuvat M yksityiskohdilla, M Sport lattiamatot (HRAT / LCNL yhteydessä)
- M Sport -paketti. Sisältää seuraavat lisävarusteet: - HRAT Kangas-alcantarayhdistelmä Rhombicle - Anthracite | Black - 1WX BMW 18" Kevytmetallivanteet Double Spoke 662 M - 2NH M Sport jarrut (Ei 520i, 520d A xDrive) - 481 Urheiluistuimet edessä - 4UR Ambient -valopaketti - 4KH Sisäkoristelistat Aluminium Rhombicle, korostuksella Pearl Smoke Grey - 704 M Sport-alusta (ei 530e A yhteydessä) - 710 M Sport Nahkainen Urheiluohjauspyörä - 715 M Sport Aerodynamiikkapaketti - 760 BMW Individual Shadow Line ulkoiset yksityiskohdat - 775 BMW Individual Sisäkattoverhoilu Anthracite Sisältää lisäksi seuraavat ominaisuudet: - Valaistut M Sport ovien kynnyslistat - M Sport polkimet ja jalkatuki - Kromiset, kulmikkaat 'trapezoid" pakoputken ulostulot - M Sport -merkintä ulkona etusivuilla - M Sport lattiamatot (HRAT / LCNL yhteydessä) - 530e, iPefrormance ulkoiset yksityiskohdat korvautuvat M yksityiskohdilla
- BMW 18" M Kevytmetallivanteet Double-spoke 662 M Orbit Grey
- Comfort Access -järjestelmä
- BMW M kattokaiteet, High-gloss Shadow Line
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.3.2024 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 19.10.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 1998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 215 kw / 292 hv |
| CO₂-päästöt | 42 g / km |
| Kokonaismassa | 2610 kg |
| Omapaino | 2035 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Parolantie 65, HÄMEENLINNA
Tätä ajoneuvoa myy
Jukka Holmi
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;mi/;hol;ka.;juk
Santeri Huusko
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ko/;uus;i.h;ter;san
Heikki Pullinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lli;.pu;kki;hei
Jani Reentie
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tie;een;i.r;jan
Mika Balakin
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kin;ala;a.b;mik
Teemu Varkila
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;var;mu.;tee
Lassi Ruohonen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;hon;ruo;si.;las
Simo Koskela
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ela;osk;o.k;sim
Jasper Rinta-Jouppi
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;per;jas
Pentti Remes
Sisäänostaja
.fi;ppi;jou;nta;/ri;mes;.re;tti;pen
Tommi Puska
Myyntipäällikkö
fi;pi.;oup;taj;rin;ka/;pus;mi.;tom