Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 1 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Etsitkö uutta ja ajamatonta sähköautoa, joka tekee arjen ajosta sujuvaa ja mukavaa? Ford Transit -mallin Ford on juuri se, mitä tarvitset! Tässä kevytkuorma-autossa on niin paljon herkkuja, että enää puuttuu vain kuski. Lämmitettävä ohjauspyörä ja tuulilasi pitävät sinut lämpimänä, kun taas FordPass Connect -modeemi ja 12" kosketusnäyttö tekevät navigoinnista ja yhteydenpidosta helppoa. Automaattiset tuulilasinpyyhkijät ja kaukovalot huolehtivat näkyvyydestäsi. Ja mikä parasta, tämä sähköauto on täysin päästötön! Jos tämä Ford Transit voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZPZ-358 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Transit |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Kevyt kuorma-auto 3.5-12tn |
Sähkö- ja lataustiedot
| Akkukapasiteetti ** | 89,0 kWh |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- RAHOITUSTARJOUS: Kiinteä korko 0 % + 0 € kulut. (Maksimirahoitusaika 60 kk. Ei voi yhdistää liikkeen tai maahantuojan muihin kampanjoihin.) Tarkista kampanjan ehdot myyjältä tai sivulta www.rintajouppi.fi/kampanjat/ford-e-hya-rahoitus-koroton-kuluton/
- Ford Takuu 5 vuotta / 150 000 km tai 2 vuotta ilman kilometrirajoitusta
- Korkeajänniteakku ja -komponentit 8 vuotta / 160 000 km
- .
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- FordPass Connect -modeemi
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Avaimeton käynnistys
- Lämmitettävä tuulilasi
- 12" kosketusnäyttö
- 4 kaiutinta
- 5G Modeemi
- Aurinkolasikotelo
- Automaattiset kaukovalot
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Avaimeton käynnistys
- ESC ajovakauden hallintajärjestelmä, Mäkilähtöapu
- Etusumuvalot
- Ilmastointi, automaattinen, sis. raitisilmasuodattimen
- Keskuslukitus
- Komposiittiväliseinä, ikkunallinen
- Kuljettajan ja etumatkustajien turvavyömuistutus
- Kuljettajan turvatyyny
- Kuljettajan turvavyön esikiristys
- Kuormansidontalenkit
- Kuormatilan valo
- Liikennemerkkien tunnistus
- Lukittava hansikaslokero
- Osittain korinvärinen etupuskuri
- Parkkitutkat edessä ja takana
- Päiväajovalot
- Radio, bluetooth, langaton Android Auto/Apple CarPlay
- Seat Pack 8
- Sivuliukuovi: Matkustajan puolella, takana
- Suomenkielinen SYNC 4 -tietoviihdejärjestelmä, puheentunnistus
- Sähkötoiminen käsijarru
- Sähkötoimiset etusivuikkunat
- Säilytyskonsoli ohjaamon yläosassa
- TPMS rengaspaineanturit
- Vanteet: 16" Teräsvanteet (D2XAD), täysikokoiset pyöränsuojat
- Väärän ajosuunnan varoitus
- Älykäs nopeuderajoitin
- H7 AGM 80Ah akku, 1 kpl (N1-mallit)
- Kaistanpitoavustin (N1-mallit)
- Peruutuskamera (N1-mallit)
- Sivupeilit, lämmitettävät ja sähkötoimisesti säädettävät (N1-mallit)
- Törmayksenestoavustin (kameralla toimiva) (N1-mallit)
- Vakionopeudensäädin (N1-mallit)
Tekniset tiedot
| Teho (kW/hv) | 135 kw / 184 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 4250 kg |
| Omapaino | 2872 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy



Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet



Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet



Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar

Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan

Aki Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lto;.pe;aki