Perustiedot
| Rekisterinumero | MPZ-346 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 23.3.2026 |
| Ajomäärä | 175000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Optima |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- LÖYTÖ! - Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km)
- Suomi-auto
- 1 om.
- Huoltokirja, viimeisin huolto 02/2026 173tkm kohdalla
- 2 x renkaat + erik.vanteet, 2 X kitkasarjat
- Moottorinlämmitin ja sisäpistoke puhaltimella
- Vetokoukku
- Premium Pack 17" kevytmetallivanteet ja 215/55 R17 renkaat, kääntyvät Bi-Ksenon-ajovalot, automaattinen ajovalojen korkeudensäätö, LED-takavalot, Smart Key-avaimeton järjestelmä, Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Vakionopeudensäädin
- Automaattinen kaksialueilmastointi (sis. Huurteenpoistojärjestelmän, raitisilmatoiminnon ja ionisaattorin)
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- 60:40 suhteessa taittuva takaistuin
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl)
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- ESC-ajonvakautusjärjestelmä
- VSM-ajonhallintajärjestelmä
- Ohjauspyörän lämmitin
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Sivuturvatyynyt edessä
- Ajotietokone
- Ajotilan valinta; Normal, Eco, Sport
- Bluetooth hands-free
- USB-laturi
- 7" TFT LCD-kosketusvärinäyttö keskikonsolissa
- Audiojärjestelmä (sis. 6 kaiutinta)
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- AUX/USB-liitin keskikonsolissa
- Radio/MP3-soitin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.5.2017 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 2.3.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1685 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 104 kw / 141 hv |
| CO₂-päästöt | 116 g / km |
| Kokonaismassa | 2080 kg |
| Omapaino | 1605 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Antti-Jussi Talo
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;tal;si.;jus;ti-;ant
Santeri Savolainen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;avo;i.s;ter;san
Jaakko Jyrkinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;rki;.jy;kko;jaa
Santtu Happonen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;ttu;san
Aaro Leskinen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;esk;o.l;aar
Juha Turunen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;uru;a.t;juh
Sami Mikkanen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;ikk;i.m;sam
Sami Kopeli
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;li/;ope;i.k;sam
Elias Ojala
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;as.;eli
Niko Turpeinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ein;urp;o.t;nik
Jaakko Rask
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;sk/;.ra;kko;jaa
Lassi Ahveninen
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;eni;ahv;si.;las