Perustiedot
| Rekisterinumero | ESC-232 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 19.2.2026 |
| Ajomäärä | 131000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Sprinter |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 10 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä. * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat. * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä. 4x2 -tekniikkaa: Takaveto
- ASR-luistonrajoitin
- ESP-ajovakaudenhallinta. Manuaalivaihteisto 6-vaihteinen, automaattivaihteisto FWD 9G-Tronic ja RWD 7G-Tronic 4x4 -tekniikkaa: Kytkettävä neliveto, voimanjako etu / taka-akseli 35:65
- 4ETS-luistonestojärjestelmä
- ESP-ajovakaudenhallinta. Jakovaihteisto kytketty suoraan vaihteistoon. Alennusvaihteisto saatavana lisävarusteena. Manuaalivaihteisto 6-vaihteinen, automaattivaihteisto 7G-Tronic. Auton korkeus n. 110 mm vakiota korkeampi. 4x4 sisältää vakiona: kallistuksenvakaaja takana (5,0tn vahvistettu) ja vahvistettu kallistuksenvakaaja edessä, sivuvilkut etulokasuojissa (ei peileissä)
- 93L tankki
- 205/75R16C renkaat 5tn:iin tai 225/75R16 3,5/3,55tn:iin, nousukahvat ohjaamoon. 5tn umpi sisältää lisäksi alleajosuojan C71 ja taka-askelman W73, joka vetokoukun yht. putoaa pois. * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.3.2020 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.1.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2143 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 248 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2476 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Aki Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lto;.pe;aki
Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet