Perustiedot
| Rekisterinumero | FRV-937 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 26.1.2026 |
| Ajomäärä | 150000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Countryman |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 42 km |
| Akkukapasiteetti ** | 7,7 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja, viimeisin huolto 143tkm 10/25
- Suomi-auto
- 2x renkaat 2x erikoisvanteet
- Panoraamalasikatto
- Vakionopeudensäädin
- Nahkaverhoilu Cross Punch Carbon Black
- MINI Navigation
- Dynamic Stability Control (DSC), ajovakauden hallintajärjestelmä
- Single-joint spring-strut etuakseli
- Taka-akselin monivarsituenta
- Vakioalusta
- ALL4, sähköinen
- Korkeajänniteakku
- MINI akkusertifikaatti (takuu 6v. / 100.000km)
- MINI Twin Power Turbo 3-sylinterinen bensiinimoottori
- Moottorin start / stop toiminto
- Performance Control, vetopyörästön muuntuva voimanjako
- Servotronic
- Sähkömoottori
- 5-paikkainen
- Etuistuinten korkeussäätö
- Etukyynärnoja
- Etupenkkien lämmitys
- Kyynärnoja takana
- Niskatuet, kaikki istuimet
- Taitettava takaselkänoja, jaettavissa 40:20:40 suhteessa
- Ajotietokone
- Lämmitettävät tuulilasin pesimet
- Lämmitetyt tuulilasin pesusuuttimet
- Lämpöeristetyt lasit
- Sadetunnistin
- Sähköikkunat
- Airbag
- Elektroninen jarruvoiman jako
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä (ABS)
- Ohjauspyörän säätö
- Monitoimiohjauspyörä
- Nahkainen urheiluohjauspyörä
- Driving-dynamic ajotilahallinta
- eDRIVE -ajodynamiikkakytkin
- Käyttäjäprofiilit
- Latauskaapeli
- Latauspistokkeen luukku
- MINI Driving Modes
- Bluetooth Hands Free - toiminto
- Teleservices-järjestelmä
- Kaiuttimet
- Radio MINI Visual Boost
- Radio
- Salt
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.1.2020 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 24.1.2020 |
| Kuutiotilavuus | 1499 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 100 kw / 136 hv |
| CO₂-päästöt | 42 g / km |
| Kokonaismassa | 2270 kg |
| Omapaino | 1775 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat