Perustiedot
| Rekisterinumero | JTP-120 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 16.1.2026 |
| Ajomäärä | 91000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Eclipse Cross |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 45 km |
| Akkukapasiteetti ** | 13,8 kWh |
| Suurin latausteho ** | 22,0 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- 1. Omisteinen Suomi-Auto
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 10/25 - 80tkm)
- Tehdastakuu voimassa vuoteen 3/2027 tai 100tkm (kumpi täyttyy ensiksi)
- Akkutakuu 8v / 160tkm - kumpi täyttyy ensiksi (uudesta)
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Multi Around Monitor -kamerajärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Ajovakauden- ja pidonhallintajärjestelmä (ASC)
- Automaattinen kaksialueilmastointi
- Ajoakun lämmitysjärjestelmä
- 60:40 suhteessa taitettava takaistuin
- Korkeussuunnassa säädettävät istuimet edessä
- Lämmitettävät etuistuimet
- Kuljettajan istuimen 4-suuntainen sähkösäätö
- Lämmitettävät takaistuimet reunapaikoilla
- Mukautuva vakionopeudensäädin, käyttökytkimet ohjauspyörässä
- Sadetunnistin
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Sivuturvatyynyt edessä (Kuljettaja ja matkustaja)
- Sivuturvaverhot (1. ja 2. istuinrivi)
- Turvatyynyt edessä (Kuljettaja ja matkustaja)
- ABS-jarrut, EBD ja jarruassistentti
- Mäkilähtöavustin HSA
- Sähkötoiminen käsijarru ja autohold-toiminto
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- ChaDeMo standardin mukainen pikalatauspistoke
- Apple CarPlay ja Android Auto -liitettävyys
- Bluetooth hands-free
- Mitsubishi Remote Control etähallintajärjestelmä (iOS ja Android)
- 8" Smartphone Display Audio-järjestelmä kosketusvärinäytöllä
- HUD-heijastusnäyttö
- Premium-metalliväri Red Diamond
- Etutörmäysvaroitin jalankulkijan tunnistuksella
- ISOFIX-kiinnikke x 2 + kiinnitysankkuri x 2
- Kaistavahti
- Kuolleenkulman valvonta
- Risteävän liikenteen varoitus peruutettaessa
- Virheellisen kiihdytyksen estojärjestelmä
- 1500W-virtalähde
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Puolinahkaverhoilu
- Automaattiset kaukovalot
- LED-ajovalot
- Tummennetut takalasit
- Ilmastoinnin suuttimet takamatkustajille
- KOS - älykäs avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
- Kattokaiteet
- Jakopää ketjulla
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 31.3.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 31.3.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2360 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 136 kw / 185 hv |
| CO₂-päästöt | 46 g / km |
| Kokonaismassa | 2425 kg |
| Omapaino | 1975 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Santeri Nieminen
Automyyjä FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;iem;i.n;ter;san
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari