Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 140 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on Porsche Cayenne, joka vie sinut kesäseikkailuihin kuin tuulispää! Tämä näyttävä hybridi-maastoauto on varustettu nelivedolla ja automaattivaihteistolla, joten matka taittuu turvallisesti niin kaupungissa kuin maantielläkin. Panoraamakatto tuo auringonpaisteen suoraan syliisi, ja kaksialueinen automaattinen ilmastointi pitää sisätilat viileinä. Nahkaverhoilu ja sähkötoimiset etuistuimet tekevät matkasta mukavan, ja Bluetooth-yhteys varmistaa, että lempimusiikkisi soi aina. Jos tämä Cayenne-mallin Porsche voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | IML-323 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 2.10.2025 |
| Ajomäärä | 248000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Cayenne |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 36 km |
| Akkukapasiteetti ** | 10,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- TÄHÄN VAIHTOAUTOON RAHOITUSTARJOUS: KIINTEÄ 3.99 % KORKO + KULUT. (max 72 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen kampanjoihin) Voimassa erittäin rajoitetun ajan!
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- NÄYTTÄVÄ HYBRIDI-CAYENNE SOPUISAAN HINTALUOKKAAN!!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km) - kysy lisää myyjiltämme!
- Huoltokirja (asiallisesti huollettu - viimeisin huolto tehty 9/2025 ajomäärässä 243tkm)
- Suomi-auto hyvällä historialla!
- Neliveto
- Tiptronic automaattivaihteisto 8-vaihteinen
- Alumiinipaketti / Kromipaketti
- Automaattinen ilmastointi 2-alueinen
- Vakionopeudensäädin
- Nahkaverhoilu beige
- 8-suuntaiset sähkötoimiset etuistuimet lämmityksellä
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- PASM ilmajousitus tasonsäädöllä
- PANORAMA lasikatto sähköisesti avattavalla etuosalla (sis. sähkötoimisen aurinkosuojaverhon)
- BiXenon ajovalot sekä LED päivävalot
- Ajovaloautomatiikka ja sumuvalot
- PCM multimedia-/navigointijärjestelmä kosketusvärinäytöllä
- Bluetooth handsfree järjestelmä mediantoistolla
- Peruutuskamera ja pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Sähkötoiminen takaluukku
- Takaistuimet eteen/taakse liikuteltavissa
- Takaistuimen selkänoja alaslaskettava
- Takaikkunatummennukset
- Korinväriset puskureiden sekä helmojen alalistat ja pyöränkaaret
- 2x renkaat aluvanteineen (talveksi NASTAT - kesäksi liki UUDET)
- Kotilatauskaapeli
- Sähköinen ajomatka liikkuu arviolta plus miinus noin 15-20 kilometrin suuruusluokassa riippuen kuormasta/vuodenajasta ymv. = ajoakku tuntuu olevan siis auton ikään ja kilometreihin nähden ihan asiallisessa kunnossa!
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 18.5.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.5.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2995 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 245 kw / 333 hv |
| CO₂-päästöt | 79 g / km |
| Kokonaismassa | 3050 kg |
| Omapaino | 2425 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy