Perustiedot
| Rekisterinumero | CPT-649 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 13.5.2026 |
| Ajomäärä | 15000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Hopea |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Yaris Cross |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Täydellinen huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 05/2026/15tkm
- Finikor ruostesuojaus tehty 2023
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Peruutuskamera
- Peruutuskameran kuva mediakeskuksen näytöllä
- Älykäs mukautuva vakionopeudensäädin (ACCi), toiminta koko nopeusalue
- Yksialueinen automaattiilmastointi
- Metalliväri
- Plus-paketti (Hybrid Active)
- 40:20:40 suhteessa alas taittuvat takaistuimet
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Istuimien tumma kangasverhoilu (FB10 ja FC10)
- Keskikyynärnoja takana
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Kyynärnoja keskikonsolissa
- Lämmitettävät etuistuimet
- Lastenistuimen Isofixkiinnityspisteet
- Pääntuet takana (3 kpl)
- Lämmitettävät ulkopeilit
- Takalasin lämmitys
- Kaukovaloautomatiikka (AHB)
- LED-päiväajovalot
- LED-takavalot
- Bluetooth® handsfree
- USB-liitäntä
- Älypuhelimen integrointiominaisuus
- 8” kosketusnäyttö
- Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
- Kuusi kaiutinta
- Toyota Touch2® mediakeskus
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Mittariston värillinen 7" TFTmonitoiminäyttö
- VSC-ajonvakautus
- Luistonesto
- Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät sadetunnistimella
- Sähkötoimiset lasinnostimet edessä
- Sähkötoimiset lasinnostimet takana
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Kaistavahti ohjausavustimella (LTA)
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä (RSA)
- PreCollision (PCS) järjestelmä ajoneuvon, jalankulkijan ja pyöräilijän tunnistuksella sekä hätäväistöavustimella
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Mäkilähtöavustin (HAC)
- Sähkötoiminen ohjaustehostin
- Ohjauspyörän korkeus ja syvyyssäätö
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.6.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.8.2022 |
| Vetopainot | 550 kg / 750 kg |
| Kuutiotilavuus | 1490 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 85 kw / 116 hv |
| CO₂-päästöt | 101 g / km |
| Kokonaismassa | 1690 kg |
| Omapaino | 1250 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar