Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 26 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Volkswagen Transporter on pakettiauto, joka on kuin tehty suomalaiselle kesälle. Tämä sininen kaunotar kulkee nelivedolla, joten pääset perille säällä kuin säällä. Automaattivaihteisto tekee ajamisesta sujuvaa, ja Climatic-puoliautomaattinen ilmastointi pitää ohjaamon viileänä helteillä. Led-ajovalot valaisevat tien kuin päivänvalo, ja kahdet renkaat takaavat, että olet valmis mihin tahansa vuodenaikaan. Webasto varmistaa mukavan lämpimän lähdön kylminä aamuina. Jos tämä Transporter-mallin Volkswagen voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | KSS-554 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 23.10.2025 |
| Ajomäärä | 180000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Transporter |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 8 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Kysy tarkempia tietoja
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- LÖYTÖ! - Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tätä autoa myy hyötyajoneuvomyyjät Janii / Jari - 020 788 1285
- Suomi-auto
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 10/25 - 170tkm)
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- 2 kpl kauko-ohjausavaimia
- USB-liitäntä
- Peruutuskamera
- ESP-ajonvakautusjärjestelmä, sis. hill hold -toiminnon
- Climatic-puoliautomaattinen ilmastointi
- Led ajovalot/päivävalot
- Moottorin sammutusautomatiikka, Start/Stop
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Sony stereot peruutuskameralla
- Ohjaamossa 1+2 istuimet
- Kyynärtuet kuljettajan istuimessa.
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Vakionopeudensäädin
- Seinien ja lattian vanerointi
- Ohjauspyörän syvyyden- ja korkeudensäätö
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Ajastinkello vakiona olevaan polttoainekäyttöiseen lämmittimeen
- Mittarivalaistuksen säätö
- Takapariovet ikkunoin, normaalisaranoin
- Liukuovi oikealla
- Kannellinen, lukittava hansikaslokero
- Vetokoukku, kiinteä, 13 -napainen sähköliitin
- Pieni mukavuuspaketti
- Seisontalämmitin ajastinkellolla
- Kuljettajan istuimen lämmitys
- Sähkösäätöiset lämmitettävät sivupeilit ja sähköiset lasinnostimet etuovissa
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Täyskorkea väliseinä, jossa kiinteä ikkuna
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 5.1.2017 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 5.1.2017 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1968 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 175 g / km |
| Kokonaismassa | 3000 kg |
| Omapaino | 2253 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Aki Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lto;.pe;aki