Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 9 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Ford Kuga on uusi ja ajamaton ladattava hybridi, joka tarjoaa vähäpäästöisen vaihtoehdon arjen ajotarpeisiin. Tämä maastoauto on varustettu mukautuvalla vakionopeudensäätimellä ja LED-ajovaloilla, jotka tekevät kesäajosta miellyttävää. Kahdet renkaat takaavat, että olet valmis kaikkiin sääolosuhteisiin. Kaksoisautomaattinen ilmastointi pitää matkustamon viileänä kuumina kesäpäivinä. Irrotettava vetokoukku mahdollistaa peräkärryn tai asuntovaunun vetämisen. Jos tämä Ford Kuga voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MRJ-919 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 2000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Magnetic Grey |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Kuga |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 1 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 69 km |
| Akkukapasiteetti ** | 14,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- YHTEYDENOTOT: Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Tehdastakuu voimassa 1/2031 tai 100tkm:n asti, Korkeajännite akulla 1/2034 tai 160tkm:n asti
- 2x 18" kevytmetallivanteet, 2x renkaat
- Metalliväri: Magnetic Grey, Musta katto, Mustat peilinkotelot
- Irrotettava vetokoukku
- Aktiivinen vakionopeudensäädin ajolinja-avustimella, BLIS, peruutusjarruavustin, 360 asteen kamera, ovien reunasuojat
- Peruutuskamera, Parkkitutka-anturit edessä ja takana
- Suomenkielinen SYNC 4 -navigointi- ja viihdejärjestelmä 13,2" kosketusnäytöllä, B&O Premium-audiojärjestelmä 10 kaiutinta ja subwoofer, Apple CarPlay & Android Auto
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- LED-ajovalot, -päiväajovalot, -takavalot ja -kaukovalot automatiikalla
- 12 suuntaan sähköisesti säädettävät AGR-etuistuimet, kuljettajan istuin muistilla
- Istuimien osittainen Sensico-verhoilu, Lämmitettävät etu- ja takaistuimet
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- HandsFree-takaluukku
- Ford KeyFree - Avaimeton keskuslukitus ja avaimeton käynnistys
- FordPass App: ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta
- Tummennetut takaikkunat B-pilarista taaksepäin
- Kaksoisautomaattinen ilmastointi
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät sekä sadetunnistin
- Premium-keskikonsoli kyynärnojalla ja säilytyslokerolla
- LED ambient-sisätilanvalaistus
- Active-jousitus
- Mustat kattokaiteet
- Tavaratilan suojaverkko (Kiinnitetään pystysuunnassa. Sisältää 2. istuinrivin kiinnityspisteet)
- Sähköisesti taitettavat sivupeilit muistilla, lätäkkövalot
- Akustisesti laminoidut etusivuikkunat
- Turvavarustelu: Törmäyksenestoavustin (sis. jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden tunnistuksen), kaistanpitoavustin, törmäyksen jälkeinen jarrutusjärjestelmä
- Ajotilanvalinnat: (Normal, Eco, Sport, Liukas (märkä tai jäinen pinta)
- ESC - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sis. luistoneston ja hätäjarruassistentin
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 3.1.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.1.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 2488 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 179 kw / 243 hv |
| CO₂-päästöt | 22 g / km |
| Kokonaismassa | 2400 kg |
| Omapaino | 1859 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy