Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 4 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi sähköauto, joka tekee arjen ajosta yhtä juhlaa! Puma Gen-E Ford maastoauton harmaa ulkokuori kätkee sisälleen kaksialueisen automaatti-ilmastoinnin, joka pitää matkustajat viileinä kesähelteillä. Navigointijärjestelmä vie sinut perille kuin itsestään, ja peruutuskamera sekä parkkitutkat tekevät pysäköinnistä lastenleikkiä. Lämmitettävä ohjauspyörä ja tuulilasi ovat kuin kirsikkana kakun päällä talvikeleillä. Sähköinen kantama 376 km varmistaa, että matka taittuu ilman päästöjä. Jos tämä Ford Puma Gen-E voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOH-992 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 2000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Puma Gen-E |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 376 km |
| Akkukapasiteetti ** | 43,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 100 000 km. Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160 000 km
- Ilmastointi - Kaksialueinen automaatti-ilmastointi (DEATC)
- Navigointijärjestelmä
- Yhdistetty navigointi maksutta 1 vuoden kokeilujaksolla
- Parkkitutka, anturit takana
- Peruutuskamera
- Etuistuimet - Manuaalisesti 4-suuntaan säädettävät
- Istuinverhoilu - kangasverhoilu harmailla tikkauksilla
- Manuaalinen ristiseläntuki
- Pääntuet - etuistuimien pääntuet korkeuden säädöllä
- Akun esilämmitys navigoitaessa pikalatausasemalle
- Esilämmitys ja lataus liikkeelle lähdön ajastustoiminnolla
- Etuistuimet - Lämmitettävät
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Sähkövastuslämmitin
- Ajotilan valitsin
- Julkisen latauksen kaapeli
- Tukee vaihtovirta- ja tasavirtalatausta
- Yhdellä polkimella ajo
- 12,8" digitaalinen mittaristo
- Ajotietokone
- Ulkopeilit - Lämmitettävät, manuaalisesti taittuvat
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- 12" kosketusvärinäyttö
- 2 x USB (Type A ja C) keskikonsolissa edessä
- Nopeuden mukaan säätyvä audiolaitteiden äänenvoimakkuus
- Suomenkielinen Ford SYNC 4 tietoviihdejärjestelmä
- Keskuslukitus - kauko-ohjattava
- Ikkunat - Sähkötoimiset, yhdella painalluksella ylös/alas
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 26.3.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 26.3.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 124 kw / 169 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2015 kg |
| Omapaino | 1566 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr