Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 11 henkilöä
Esittely
Tässä harmaassa KIA K4 -mallin viistoperässä on kaikki, mitä kesäajoon tarvitset. Mukautuva vakionopeudensäädin ja automaattivaihteisto tekevät matkan taittamisesta lastenleikkiä. Nahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta, ja tummennetut takaikkunat pitävät auringon porotuksen loitolla. LED-ajovalot valaisevat tien kuin päivänvalo, ja lämmitettävä ohjauspyörä pitää kädet lämpiminä viileinä aamuina. Tämä auto on kuin tehty suomalaisille teille! Jos tämä KIA K4 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | SRO-952 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 245 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | K4 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- Kysy auton saatavuudesta myyjiltämme!
- Esittelyauto, Kysy saatavuudesta
- Käyttöönottopvm. 6.2.2026
- Metalliväri: Interstellar Grey
- EX - Comfort pack Tummennetut takaikkunat, Nahkaverhoilu, Langaton matkapuhelimen lataus, Sähkösäätöinen kuljettajan istuin, Sähkötoiminen ristiseläntuki kuljettajalle
- Tehdastakuu 7 vuotta/150 tkm
- YHTEYDENOTOT:
- Taina Sikanen 040 342 6245
- Jukka Ala-Mäenpää 040 342 6244
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Mukautuva vakionopeudensäädin
- Ilmastointi, automaattinen
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- LED-ajovalot
- LED-takavalot (jarruvalo ja suuntavilkku polttimolla)
- Kaukovaloautomatiikka
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Android Auto-yhteensopivuus
- Apple CarPlay -yhteensopivuus
- Bluetooth hands-free puheentunnistuksella
- Tummennetut takaikkunat
- 16” kevytmetallivanteet
- Sadetunnistin tuulilasissa
- USB-latausliitin edessä
- USB-liitin edessä
- USB-latausliitin keskikonsolissa (2 kpl)
- 12 V virtapistoke tavaratilassa
- Kia Connect -etähallinta
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
- Ajotilan valinta; Normal, Sport
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Aktiivinen kaistavahti
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- ESC-ajonvakautusjärjestelmä
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Moottoritieajoavustin
- HAC-mäkilähtöavustin
- Isofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl)
- 60/40-suhteessa taittuva takaistuin
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 6.2.2026 |
| Vetopainot | 500 kg / 1410 kg |
| Kuutiotilavuus | 1598 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 110 kw / 150 hv |
| CO₂-päästöt | 149 g / km |
| Kokonaismassa | 1940 kg |
| Omapaino | 1487 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy