Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 10 henkilöä
Esittely
Tässäpä on KIA PV5 -mallin tila-auto, joka on kuin tehty kesäseikkailuihin! Tämä sähköauto kulkee huoletta pitkätkin matkat, sillä sähköinen kantama on huikeat 412 km. Nahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta arkeen, ja mukautuva vakionopeudensäädin tekee ajamisesta sujuvaa kuin tanssi. Kesähelteillä ilmalämpöpumppu pitää matkustamon viileänä, ja peruutuskamera sekä pysäköintitutkat helpottavat ahtaissa paikoissa. Jos tämä uusi ja ajamaton KIA PV5 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZRN-735 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 500 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | PV5 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 412 km |
| Akkukapasiteetti ** | 71,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- Kysy auton saatavuudesta myyjiltämme!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Ilmastointi, automaattinen
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Navigointijärjestelmä
- Nahkaverhoilu
- Peruutuskamera
- Pysäköintijarru, sähkötoiminen
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Istuinlämmitys takaistuimilla (reunapaikoilla)
- Korkeussäädettävät niskatuet takana
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitaskut etuistuimien selkänojassa
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset
- Valaistut peilit häikäisysuojissa
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Radio, RDS, DAB
- Helmiäisväri: Snow White Pearl
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 11.5.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 11.5.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2145 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr