Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 1 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on Ford Transit -mallin sähköauto, joka on kuin tehty kesän seikkailuihin. Tämä uusi ja ajamaton kevyt kuorma-auto tarjoaa huikean 394 km sähköisen kantaman, joten matka taittuu kuin siivillä ilman päästöjä. Varustelusta löytyy kaikki tarpeellinen: lämmitettävä ohjauspyörä, automaattinen ilmastointi ja 12" kosketusnäyttö tekevät ajosta mukavaa. 360° kamera ja parkkitutkat varmistavat, että parkkeeraus sujuu kuin tanssi. Älä missaa tätä Ford Transit löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | YME-889 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Transit |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Kevyt kuorma-auto 3.5-12tn |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 394 km |
| Akkukapasiteetti ** | 89,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 115,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- RAHOITUSTARJOUS: Kiinteä korko 0 % + 0 € kulut. (Maksimirahoitusaika 60 kk. Ei voi yhdistää liikkeen tai maahantuojan muihin kampanjoihin.) Tarkista kampanjan ehdot myyjältä tai sivulta www.rintajouppi.fi/kampanjat/ford-e-hya-rahoitus-koroton-kuluton/
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 150000 km. Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160000 km.
- Ajokorttiluokka C
- Tavaratilan vanerointi lattia+seinät
- Ajovalot: Xenon
- 270 astetta aukeavat takaovet ja magneettipysäyttimet. (L3-mallit)
- Kuormatila: LED-valot
- Navigointi
- Aktiivinen vakionopeudensäädin, ajolinja-avustin ja Stop&Go -järjestelmä
- 360° kamera
- Parkkitutkat edessä
- Parkkitutkat takana
- ESC ajovakauden hallintajärjestelmä, Mäkilähtöapu
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Ilmastointi, automaattinen, sis. raitisilmasuodattimen
- Sivupeilit, lämmitettävät ja sähkötoimisesti säädettävät ja taittuvat
- FordPass Connect -modeemi
- 12" kosketusnäyttö
- 5G Modeemi
- Radio, bluetooth, langaton Android Auto/Apple CarPlay
- Suomenkielinen SYNC 4 -tietoviihdejärjestelmä, puheentunnistus
- Avaimeton keskuslukitus
- Kaukosäädinavaimet 2 kpl
- Roiskeläpät, edessä
- Väri: Metalliväri - Agate Black
Tekniset tiedot
| Teho (kW/hv) | 135 kw / 184 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 4250 kg |
| Omapaino | 2872 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy


Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil


Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr
