Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 2 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi vihreä Mercedes-Benz Sprinter, joka on kuin tehty kesäseikkailuihin ja arjen pyöritykseen. Tämä arvostettu kevyt kuorma-auto on varustettu automaattisella ilmastoinnilla, joten kesähelteet eivät pääse yllättämään. Moottorilämmitin varmistaa, että talvella ei tarvitse palella. Mukana myös kahdet renkaat, joten olet valmiina mihin vuodenaikaan tahansa. Takaveto ja automaattivaihteisto tekevät ajosta sujuvaa kuin tanssi. Älä missaa tätä Mercedes-Benz Sprinter löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | LRL-659 |
| Vuosimalli | 2008 |
| Viimeisin katsastus | 4.12.2025 |
| Ajomäärä | 145000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Vihreä |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Sprinter |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Kevyt kuorma-auto 3.5-12tn |
Kysy tarkempia tietoja

Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Huoltomuistio
- Moottorilämmitin
- Ilmastointi automaattisella lämmönsäädöllä, taukolämpö
- Apumiehen istuin kahdelle
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Kallistuksenvakaaja takana
- Vahvistettu kallistuksenvakaaja edessä
- ADAPTIVE ESP -ajovakaudenhallinta
- ASR-luistonrajoitin
- Lisälämmöneristys ohjaamossa
- Polttoainesäiliö 75 litraa
- Kuljettajan airbag
- Kierroslukumittari
- Radiovalmius kahdella 2-tiekaiuttimella, johdot ja antenni
- Palaneen polttimon merkkivalo
- Sähkötoimiset etusivulasit
- Tuulilasin pesunesteen merkkivalo
- Ohjauspyörän korkeuden ja etäisyyden säätö
- Kuormansidontalenkit
- Tavaratilan valo
- Ajonestolaite
- Pariovet 180 ast. aukeavat
- Säilytyslokero apumiehen istuimen alla
- Säilytyslokerot ovissa ja kojelaudassa
- Säilytyslokerot tuulilasin yläpuolella
- Ulkolämpömittari
- Ajovaloautomatiikka
- Suuntavilkut sivupeileissä
- Kolhulistat kyljissä
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Roiskeläpät edessä ja takana
- ABS-jarrut, BAS jarruassistentti
- Levyjarrut kaikissa pyörissä
- Sähkösäätöiset ja lämmitettävät peilit
- Kahdet renkaat
- Vakionopeudensäädin
- Käynnistyksenesto
- Luistonestojärjestelmä
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Mäkilähtöavustin
- Sähköpeilit
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 12.8.2008 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 12.8.2008 |
| Kuutiotilavuus | 2980 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 135 kw / 184 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3550 kg |
| Omapaino | 2230 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy



Anssi Rouhiainen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;hia;rou;si.;ans

Panu Pääkkönen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kon;aak;u.p;pan

Santeri Puhakka
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kka;uha;i.p;ter;san

Eetu Pätilä
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ati;u.p;eet

Tony Martin
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;art;y.m;ton

Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;are;.sa;kko;jaa

Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val


Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy
