Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 7 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä on ADRIA TWIN 540 SPB -matkailuauto, joka on kuin tehty suomalaisiin kesäseikkailuihin! Uusi ja ajamaton menopeli tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä, eikä talvipaketin ansiosta kylmätkään kelit pääse yllättämään. Harmaa ulkokuori kätkee sisäänsä monia hienouksia: takana parivuode, sivukeittiö kaasuliedellä ja jääkaapilla, sekä kääntyvät Pilot-kapteeninistuimet. Automaattivaihteisto tekee ajamisesta sujuvaa kuin tanssi. Jos tämä ADRIA TWIN 540 SPB voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MA61542 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | TWIN 540 SPB |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 11 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 10 l / 100 km |
| Toimistokulut | 1290 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 2 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- Uuden Adria matkailuauton ostajalle automaattivaihteet 1490 € (arvo 3900 €).
- RAHOITUSTARJOUS varastossa oleviin uusiin matkailuajoneuvoihin. Kiinteä korko 3,99 % + kulut. max 72 kk. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä
- UUDISTUNUT 2025 NÄPPÄRÄN KOKOLUOKAN ADRIA TWIN 540 SPB AUTOMAATTIVAIHTEISTOLLA JA MUKAVILLA VARUSTEILLA!!
- 10 VUODEN TIIVEYSTAKUU
- ALV-vähennyskelpoinen
- Talvipaketti
- Iso Trumatic 6E ilmakiertolämmitys kaasulla ja sähköllä
- Lämminvesivaraaja
- Sähköinen lattialämmitys
- Eristetty ja lämmitetty harmaavesisäiliö
- Takana parivuode
- Sivukeittiö
- Kaasuliesi
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Pöytäryhmä edessä
- Kääntyvät Pilot-kapteeninistuimet ohjaamossa
- TV-teline
- Yhdistetty kasetti WC ja suihkutila keskellä
- Ohjaamon ikkunoiden PLISE pimennysvekkiverhot
- Verhoilu BLAKE
- Koristetyynyt CARBON KNIT
- Sivuliukuovi integroidulla hyönteisverholla
- Kaasupullokotelo kahdelle 11 kg pullolle ja Truma kaasusuodatin
- Sähkörappu
- Automaattivaihteisto 8-vaihteinen
- Ohjaamon automaattinen ilmastointi
- Vakionopeudensäädin mukautuva/adaptiivinen
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Ajovaloautomatiikka ja sumuvalot
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Pysäköinti-/peruutustutka taakse
- Isofix kiinnikkeet
- Sähkösäätöiset sivuikkunat ja -peilit ohjaamossa
- Traction+ ja alamäkiavustin
- Continental M+S renkaat
- Rekisteröity: 4:lle
- Nukkumapaikat: 2:lle
- Pituus: noin 541 cm
- Leveys: 210 cm
- Korkeus: 260 cm
- Omamassa: noin 2800 kg
- Kokonaismassa: 3500 kg
- Saa ajaa B-kortilla
- Retkeilyauto
- TÄMÄN MATKAILUAUTON PERUSHINTA ILMAN TEHDASLISÄVARUSTEITA ON 79900 €
- TEHDASLISÄVARUSTEET ADRIA:
- METALLIVÄRI ARTENSE GRAY HARMAA 990 € (korinvärinen etupuskuri)
- AURINKOPANEELI 120 W 470 €
- ASUINOSAN MATTOSARJA 320 €
- OHJAAMON MATTO 60 €
- MARKIISI 1100 €
- TEHDASLISÄVARUSTEET FIAT:
- MUKAUTUVA/ADAPTIIVINEN VAKIONOPEUDENSÄÄDIN 690 €
- LOUNGE PAKETTI 1 1100 € (sis. Automaattinen ilmastointi ohjaamossa, Langaton puhelinlaturi, Digitaalinen mittaristo)
- TURVALLISUUSPAKETTI 990 €
- AUTOMAATTIVAIHTEISTO 3900 €
- SÄHKÖTOIMINEN KÄSI-/SEISONTAJARRU 640 €
- ALUMINIUM PAKETTI 1 900 € (sis. Alumiinivanteet 16", nahkapäällysteinen monitoimiohjauspyörä ja vaihdekepin nuppi, Dekor kojelauta silver)
- POLTTOAINESÄILIÖ 90 LITRAA 30 €
- TÄMÄN MATKAILUAUTON OVH-KOKONAISHINTA NÄILLÄ TEHDASLISÄVARUSTEILLA ON OLLUT 91090 € + TOIMITUSKULUT 1290 €
- UUDET ADRIAN MATKAILUAUTOT JA -VAUNUT SEINÄJOELLA MYY J. RINTA-JOUPPI OY - TERVETULOA KAUPOILLE!!
- Keskuslämmitys
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2184 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 103 kw / 140 hv |
| CO₂-päästöt | 280 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2747 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Herralankatu 34, SEINÄJOKI