Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 22 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä on reissukaveri, joka vie sinut ja perheesi kesän seikkailuihin kuin siivillä! Bürstner Argos A 747 on matkailuauto, joka on varusteltu niin, että matka taittuu mukavasti ja vaivattomasti. Tehokas 3,0L ketjukone ja ALDE-nestekeskuslämmitys pitävät huolen siitä, että meno on tasaista ja mukavaa. Asunto-osan ilmastointi ja ohjaamoilmastointi takaavat viileän kyydin kuumimpinakin päivinä. Tilaa löytyy kuudelle, ja L-keittiössä kokkaat kuin kotona. Jos tämä Argos-mallin Bürstner voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | IYU-187 |
| Vuosimalli | 2007 |
| Viimeisin katsastus | 25.4.2025 |
| Ajomäärä | 165000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Argos A 747 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 6 henkilöä |
| Vuodepaikat | 6 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Topi Kutvonen
Automyyjä FI | SV | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- HYVIN VARUSTELTU ISO JA TILAVA MAANTIERISTEILIJÄ YMPÄRIVUOTISEEN KÄYTTÖÖN!!
- Aj. 165 tkm
- Huoltokirja
- Tehokas 3,0L ketjukone
- ALDE nestekeskuslämmitys kaasulla ja sähköllä
- Lämminvesivaraaja
- Asunto-osan ilmastointi Dometic
- Vastakkainistuttavaan dinetteen mahdollista pedata lisävuode
- Iso alkovivuode edessä ylhäällä
- Iso parivuode takana poikittain
- Makuupaikat jopa kuudelle
- Rekisteröity kuudelle
- L- keittiö
- Kaasuliesi
- Liesituuletin
- Kaasu-uuni ja erillinen grillitaso
- Iso jääkaappi ja erillinen pakastelokero
- Kasetti WC
- Erillinen suihkukaappi
- Ohjaamoilmastointi
- Vakionopeudensäädin
- Erillinen peruutuskamera
- Multimediasoitin
- Sähkösäätöiset sivupeilit- ja lasit
- TV- antenni- ja teline
- Siniaaltoinvertteri 1500/3000W kaukosäädöllä
- Integroitu aggregaatti Dometic
- Automaattinen kaasupullonvaihtaja
- Markiisi
- Polkupyöräteline kolmelle pyörälle
- Sähkön ulosotto 230V / 12V / antenni
- Kaasun ulosotto
- Sähkörappu
- Moottorilämmitin
- Kesärenkaat 16" aluvanteilla
- Nastarenkaat 16" teräsvanteilla
- Vetokoukku - jarrullinen vetomassa on max 1500 kg
- Iso läpilastattava takatalli
- Pituus: 886 cm + pyöräteline
- Leveys: 230 cm
- Korkeus: 315 cm
- Omamassa: noin 4300 kg
- Kokonaismassa: 5000 kg
- Alkovi
- Rekisteröity uutena Iso-Britanniassa 8/2007
- Rekisteröity käytettynä Suomeen 3/2009
- Keskuslämmitys
- Alde
- Nestekiertolämmitys
- Sähköpatruuna
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 5.3.2009 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 29.8.2007 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2999 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 116 kw / 158 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 5000 kg |
| Omapaino | 4220 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy