Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 4 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä Dethleffs Globe S -mallin matkailuautossa on kaikki, mitä tarvitset kesän seikkailuihin! Tämä vähän ajettu kaunotar on varustettu automaattisella ilmastoinnilla, joten helteet eivät pääse yllättämään. Alde-nestekeskuslämmitys ja polttoainekäyttöinen lisälämmitin pitävät huolen mukavuudestasi viileinäkin iltoina. Multimediasoitin ja peruutuskamera tekevät matkanteosta sujuvaa kuin tanssi. Kääntyvät Pilot-istuimet ja saarekevuode takaavat, että leirielämä sujuu kuin unelma. Älä missaa tätä Dethleffs Globe S -löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | CIR-148 |
| Vuosimalli | 2012 |
| Viimeisin katsastus | 16.7.2025 |
| Ajomäärä | 91000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Globe S |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Suomi-auto
- Huoltomuistio
- Automaattinen ilmastointi
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin
- Multimediasoitin
- Peruutuskamera
- Vakionopeuden säädin
- Sähköikkunat ja -peilit
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Kääntyvät Pilot-istuimet ohjaamossa
- Vekkiverhot ohjaamossa
- Alde nestekeskuslämmitys
- Dinette 2-istuttavalla sohvalla
- Liesi 3-polttimella
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Kasetti WC
- Suihku
- Saarekevuode
- Kotelomarkiisi
- Polkupyöräteline
- Puoli-integroitu
- Saa ajaa B-Kortilla
- Rek. 4:lle
- Makuupaikat 2:lle
- Pituus n. 698cm
- Leveys n. 233cm
- Korkeus n. 267cm
- Omamassa 2818kg
- Kokonaismassa 3500kg
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.5.2012 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 24.5.2012 |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 96 kw / 131 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3499 kg |
| Omapaino | 2818 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy