Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 25 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä on Pössl ROADCRUISER R 640, joka on kuin tehty kesäseikkailuihin! Tämä vähän ajettu matkailuauto on varustettu tehokkaalla 160 hevosvoiman dieselmoottorilla ja automaattivaihteistolla, mikä tekee ajamisesta sujuvaa kuin tanssi. Ohjaamon automaattinen ilmastointi pitää viileänä helteillä, ja multimedialaite peruutuskameralla helpottaa pysäköintiä. Vakionopeudensäädin antaa mahdollisuuden nauttia maisemista ilman turhaa kaasujalan jumppaamista. Kirsikkana kakun päällä on turbo vent -kattoikkuna, joka tuo raikkaan tuulahduksen sisään. Jos tämä Pössl ROADCRUISER R 640 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | RXL-130 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 27.3.2025 |
| Ajomäärä | 58000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | ROADCRUISER R 640 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 13 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Vuodepaikat | 2 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Veeti Pölönen
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- TEHOKAS 160HV!
- Aj. 58 tkm
- Huoltokirja (jakopää 3/2025)
- Automaattivaihteet
- Ohjaamossa automaattinen ilmastointi
- Multimedialaite peruutuskameralla
- Vakionopeudensäädin
- Sähkölasit ja -peilit
- Pimennysverhot ohjaamossa
- Pilot-istuimet
- Pöytäryhmä jatkettavalla pöydällä
- Ikkunallinen hyttysverkko-ovi
- Truma lämmitys kaasulla
- Kahden polttimen liesi
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Tv-teline
- Wc
- Turbo vent tuulettava kattoikkuna
- Erillisvuoteet
- Takatallissa hyllykkö liukukiskoilla
- Imuovi
- Markiisi
- Polkupyöräteline
- Vetokoukku
- Tv-antenni
- Nestekiertoinen moottorinlämmitin
- Automaattinen kaasupullonvaihtaja
- 2x renkaat alumiinivanteilla
- Nukkumapaikat 2:lle
- Rekisteröity 4:lle
- Pituus: 636 cm
- Leveys: 205 cm
- Korkeus: 265 cm
- Omamassa: 3010 kg
- Kokonaismassa: 3300 kg
- (Auto tuotu käytettynä Saksasta)
- HYVIN VARUSTELTU AUTOMAATTIVAIHTEINEN RETKEILYAUTO!
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 10.6.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.2.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 3000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 118 kw / 160 hv |
| CO₂-päästöt | 342 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 3010 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Herralankatu 34, SEINÄJOKI