Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 11 henkilöä
Esittely
KIA PV5 Cargo on uusi ja ajamaton sähköpakettiauto, joka tarjoaa vähäpäästöisen vaihtoehdon arjen kuljetustarpeisiin. Automaattivaihteisto tekee ajamisesta helppoa, ja mukautuva vakionopeudensäädin auttaa pitämään matkanteon tasaisena. Kesäisin ilmalämpöpumppu ja ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin pitävät sisätilat miellyttävän viileinä. Tämä pakettiauto on varustettu myös 360 asteen kamerajärjestelmällä ja peruutuskameralla, jotka helpottavat pysäköintiä. Jos tämä KIA PV5 Cargo voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | YMN-557 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | PV5 Cargo |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 2 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 416 km |
| Akkukapasiteetti ** | 71,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- Kysy auton saatavuudesta myyjiltämme!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Lattian vanerointi + seinäpalat
- Ilmastointi, automaattinen
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Navigointijärjestelmä
- 360 asteen around view -kamerajärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintijarru, sähkötoiminen
- Pysäköintitutkat edessä, takana ja sivuilla
- Risteävän liikenteen aktiivinen turvajärjestelmä (peruutettaessa)
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Radio, RDS, DAB
- Perusväri: Clear White
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2650 kg |
| Omapaino | 1985 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO