Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 6 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, uusi ja ajamaton Ford Capri, joka vie sinut kesän seikkailuihin tyylillä ja tehokkuudella. Tämä sähköauto kulkee huimat 592 km yhdellä latauksella, joten matka taittuu kuin siivillä. Neliveto pitää huolen, että pääset perille säällä kuin säällä. LED-ajovalot valaisevat tien kirkkaasti, ja mukautuva vakionopeudensäädin tekee ajamisesta leppoisaa. Kirsikkana kakun päällä on sähkötoiminen vetokoukku, jolla vedät kärryä tai asuntovaunua vaivatta. Jos tämä Ford Capri voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZRN-320 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Frozen White |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Capri |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 592 km |
| Akkukapasiteetti ** | 79,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 185,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- YHTEYDENOTOT:
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Alexi Salonen 0400-669 409
- Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Tehdastakuu voimassa 5v. tai 100tkm
- Akkutakuu voimassa 8v. tai 160tkm
- Väri: Frozen White
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin ruuhka-avustimella
- LED-ajovalot, LED-lähiajovalot ja -kaukovalot, Kaukovaloautomatiikka, LED-päiväajovalot, LED-takavalot
- Vetokoukku (sähkötoiminen, piiloon/esiin taittuva)
- Lämpöpumppu
- Digitaalinen mittaristo
- SYNC Move: liikuteltava 14,6" keskinäyttö, Navigointijärjestelmä, 7 kaiuttimen audiojärjestelmä (100W) sisältäen Soundbar keskikaiuttimen, Apple CarPlay & Android Auto tuki langattomalla yhteydellä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Kaksoisautomaattinen ilmastointi
- Lämmitettävä Sensico-verhoiltu ohjauspyörä
- Kuljettajan istuin sähkötoimisesti säädettävä muistilla ja hierontatoiminnolla
- Avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
- Ford Connect -modeemi e-call hätäaputoiminnolla (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta, Ford App)
- Automaattiset tuuliasinpyyhkijät
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Osittainen Sensico-istuinverhoilu
- Tummennetut ikkunat b-pilarista taaksepäin
- Puhelimen langaton lataus
- Lukittava My Private Locker säilytystila keskinäytön takana
- Ohjaamon esilämmitys/-jäähdytys ajastimella
- ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten 2 kpl
- Puhelimen langaton latausalusta
- Kuolleen kulman valvontajärjestelmä BLIS ja risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä hätäjarruavustimella
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Kaistavahti ja kaistanpitoavustin
- Törmäyksenestoavustin
- Törmäyksen väistöavustin
- Hätäjarruavustin (huomioi ajoneuvot, jalankulkijat ja pyöräilijät)
- Väärään suuntaan ajon varoitusjärjestelmä
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Törmäyksen jälkeinen jarrutusjärjestelmä
- Sivupeilien heijastuva maavalo Capri-kuviolla
- 19" kevytmetallivanteet (235/55 edessä, 255/50 takana)
- Murtohälytin
- MegaConsole 17 litran säilytystila keskikonsolissa
- Korkeajänniteakun esilämmitys aktivointipainikkeella
- 11 kW AC-latauslaite (auton sisäinen)
- Julkisen latauksen mode 3 Type 2 -latauskaapeli 16A
- Sivupeilit sähkötoimisesti taitettavat ja lämmitettävät
- Sivupeileissä heijastuva maavalo Capri-kuviolla
- Ohjelmisto- ja karttapäivitykset verkon kautta (OTA)
- Ajotilavalinnat - Normal, Eco, Sport, Individual ja (Traction, vain AWD)
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Teho (kW/hv) | 250 kw / 340 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2745 kg |
| Omapaino | 2175 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy