Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 2 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on uusi ja ajamaton Explorer-mallin Ford, joka on kuin tehty kesän seikkailuihin! Tämä sähköauto kulkee huimat 532 kilometriä yhdellä latauksella, joten matka taittuu kuin siivillä. Neliveto pitää huolen siitä, että pääset perille säällä kuin säällä. Varustelusta löytyy herkut, kuten kaksoisautomaattinen ilmastointi, navigointijärjestelmä ja Matrix LED-ajovalot, jotka valaisevat tietäsi häikäisemättä. Kirsikkana kakun päällä on sähkötoiminen vetokoukku, jolla vedät kärryä tai asuntovaunua vaivatta. Jos tämä Ford Explorer voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | FPV-468 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Explorer |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 532 km |
| Akkukapasiteetti ** | 79,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 185,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 100 000 km. Korkeajänniteakulla takuu 8 vuotta tai 160 000 km.
- Ilmastointi - kaksoisautomaattinen ilmastointi (DEATC)
- Navigointijärjestelmä
- Matrix LED-ajovalot (nopeuden mukaan säätyvät, sis. häikäisemättömät kaukovalot)
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Vetokoukku (sähkötoiminen, piiloon/esiin taittuva)
- Driver Assistance Pack Automaattinen pysäköintiavustin - Ajolinja-avustin kaistanvaihtoavustin toiminnolla - 360° kamera - HUD
- Erikoismetalliväri: Arctic Blue
- Etuistuimet - Kiinteät pääntuet (ei säädettävissä)
- Etuistuimet - Lämmitettävät
- Etuistuimet - Urheilulliset
- Etumatkustajan istuin - Manuaalisesti säädettävä (eteen/taakse, ylös/alas, selkänojan kallistus)
- Kuljettajan istuin - Hierontatoiminnolla
- Kuljettajan istuin - Sähkötoiminen ristiseläntuki (ylös/alas, sisään/ulos)
- Kuljettajan istuin - Sähkötoimisesti säädettävä (eteen/taakse, ylös/alas, istuinosan kallistus, selkänojan kallistus)
- Sensico-istuinverhoilu
- Takaistuimet - 60/40-suhteessa taitettava selkänoja
- Takaistuimet - Alas taitettava keskikyynärnoja mukitelineellä
- Takaistuimet - Niskatuet 3 kpl
- Takaistuimet - suksiluukku
- Lämmitettävä Sensico-verhoiltu ohjauspyörä
- Ohjaamon esilämmitys/-jäähdytys ajastimella
- Toisen istuinrivin ilmastointisuutin keskikonsolin takaosassa
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin ruuhka-avustimella
- Älykäs nopeuden rajoitin
- 11 kW AC-latauslaite (auton sisäinen)
- Ajotilavalinnat - Normal, Eco, Sport, Individual ja (Traction, vain AWD)
- Julkisen latauksen mode 3 Type 2 -latauskaapeli 16A
- Korkeajänniteakun esilämmitys aktivointipainikkeella
- Lämpöpumppu
- Etumatkustajan turvatyynyt poiskytkentä - manuaalinen
- Turvatyynyt - Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyynyt - Sivuturvatyynyt edessä
- Digitaalinen mittaristo
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit - Heijastuva maavalo Explorer-kuviolla
- Sivupeilit - Integroidut suuntavilkut
- Ohjauspyörän korkeuden ja etäisyyden säätö
- Apple CarPlay & Android Auto tuki langattomalla yhteydellä
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Ohjelmisto- ja karttapäivitykset verkon kautta (OTA)
- Puhelimen langaton lataus
- SYNC Move: liikuteltava 14,6" keskinäyttö
- USB-C liitin - 2 edessä
- USB-C liitin - 2 takana
- Koiranverkon kiinnityspisteet 1. ja 2. riville
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Teho (kW/hv) | 250 kw / 340 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2740 kg |
| Omapaino | 2209 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr