Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 76 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, uusi ja ajamaton EV5-mallin Kia, joka vie sinut kesäseikkailuihin kuin siivillä. Tämä sähköauto tarjoaa huikean 505 km kantaman, joten pidemmätkin reissut sujuvat ilman lataushuolia. Helmiäisvalkoinen väri kääntää katseet, ja nahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta arkeen. Mukautuva vakionopeudensäädin tekee pitkistä matkoista leppoisia. Kirsikkana kakun päällä, sähkötoiminen takaluukku helpottaa arkea. Jos tämä moderni Kia EV5 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | YMI-999 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV5 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 505 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 150,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Heti ajoon! Uusi rekisteröimätön auto nopeaan toimitukseen
- Helmiäisväri: Snow Pearl White
- YHTEYDENOTOT:
- Taina Sikanen 040 342 6245
- Tehdastakuu 7 vuotta/150 tkm
- Jukka Ala-Mäenpää 040 342 6244
- Ilmalämpöpumppu
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Virran ulosotto latauspistokkeesta 220 V (3,6 kW)
- Virran ulosotto (suko -adapteri)
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- Navigointijärjestelmä
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Nahkaverhoilu
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan istuimen sähkösäätö muistilla
- Etumatkustajan istuimen sähkösäätö
- Ilmastoidut etuistuimet
- Sähkötoiminen takaluukku
- Projektioajovalot, LED
- Takavalot, LED
- Elektroninen vaihteenvalitsin
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- 19” kevytmetallivanteet
- Harman & Kardon äänentoistojärjestelmä
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Latauskaapeli normaali-/ asiointilataukseen (Lataustapa/ Mode 3)
- Jarrutusenergian talteenoton säätimet ohjauspyörässä
- Digital Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Tummennetut takaikkunat
- Katvealueen valvontajärjestelmä
- Ajotilan valinta (Eco, Normal, Sport)
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä risteystoiminnolla
- Aktiivinen kaistavahti
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Kaistanvaihtoavustin
- Risteävän liikenteen aktiivinen turvajärjestelmä (peruutettaessa)
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Moottoritieajoavustin
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Mäkilähtöavustin
- Autohold-paikallaanpitoavustin
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Suksiluukku, keskimmäinen takaistuin
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- 220 V virtapistoke takana (3,6 kW)
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Virtapistoke 12 V, edessä
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimien selkänojat'
- Kattokaiteet
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Teho (kW/hv) | 160 kw / 218 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2580 kg |
| Omapaino | 2094 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy