Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 12 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä maastoauto, joka vie kesäseikkailut uudelle tasolle! KIA EV9 on sähköauto, joka tarjoaa modernia mukavuutta ja vähäpäästöistä menoa. Tämä uusi ja ajamaton kaunotar kätkee sisäänsä nahkaverhoilun ja nelivedon, joten matka taittuu turvallisesti niin maanteillä kuin mökkipoluilla. Navigointijärjestelmä pitää huolen, että löydät perille, ja 360° around view -kamerajärjestelmä tekee pysäköinnistä lastenleikkiä. Sähköinen kantama 505 km takaa, että pääset pitkälle ilman lataushuolia. Jos tämä KIA EV9 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | RJ-9009 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV9 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 505 km |
| Akkukapasiteetti ** | 99,8 kWh |
| Suurin latausteho ** | 210,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- Kysy auton saatavuudesta myyjiltämme!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Ilmastointi, automaattinen 3-alueinen
- Navigointijärjestelmä
- Nahkaverhoilu, GT-Line
- 360° around view -kamerajärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Pysäytystoiminto pysäköitäessä (toiminto: edessä, takana, sivussa)
- Älykäs etäpysäköinti
- 2. ja 3. istuinrivin kaatopainikkeet tavaratilassa
- 3. istuinrivin selkänojan sähkösäätö
- 50/50-suhteessa taittuva 3. istuinrivi, sähkötoiminen
- 60/40-suhteessa taittuva 2. istuinrivin selkänojat 7P
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Etumatkustajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö
- Etumatkustajan istuimen sähkösäätö
- Etumatkustajan mukavuusistuin
- Ilmastoidut etu- ja takaistuimet (1. & 2. rivi)
- Isofix-kiinnikkeet toisella ja kolmannella rivillä reunapaikoilla (4 kpl)
- Istuinlämmitys takaistuimilla (2. rivi)
- Korkeus- ja etäisyyssäädettävät niskatuet edessä
- Kuljettajan istuimen hierontatoiminto
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö
- Kuljettajan istuimen sivuttaistuen säätö
- Kuljettajan istuimen sähkösäätö muistilla
- Kuljettajan mukavuusistuin
- Lehtitasku etuistuimien selkänojassa
- USB-latausliitin, takana 2 kpl, 3.rivi
- Automaattinen tasonsäätö taka-akselilla
- Ajonhallintajärjestelmä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Moottoritieajoavustin
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä
- Lämmitettävä takaikkuna
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Elektroninen vaihteenvalitsin
- Virran ulosotto latauspistokkeesta 220 V (3,6 kW)
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Sivuikkunoiden turvaverhot
- Sivuturvatyynyt edessä ja takana 2. rivillä
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- 220 V virtapistoke tavaratilassa (3,6 kW)
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Kia Connect -etähallinta
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Sormenjälkitunnistin keskikonsolissa, käynnistys
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl, 2.rivi
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Radio, RDS, DAB
- Metalliväri: Aurora Black Pearl
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Teho (kW/hv) | 286 kw / 389 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3240 kg |
| Omapaino | 2664 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr