Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 1 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä on Ford Ranger, joka on kuin tehty kesän seikkailuihin! Tämä uusi ja ajamaton avolava on varustettu nelivedolla, joten pääset perille haastavammassakin maastossa. Blue Lightning -metalliväri kääntää katseet, ja LED-ajovalot valaisevat tietäsi kirkkaasti. Mukautuva vakionopeudensäädin ja nahkaverhoilu tekevät matkasta sujuvaa ja mukavaa. Vetokoukku mahdollistaa peräkärryn tai asuntovaunun vetämisen, joten reissuun mahtuu kaikki tarvittava. Jos tämä Ford Ranger voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | SRP-846 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Blue Lightning |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Ranger |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 9 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Kevyt kuorma-auto 3.5-12tn |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.9 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan ehdot myyjältä tai sivulta www.rintajouppi.fi/kampanjat/ford-hya-korkotarjous/
- YHTEYDENOTOT: Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Tehdastakuu voimassa 3/2031 tai 100tkm:n asti
- Alv-vähennyskelpoinen
- Metalliväri: Blue Lightning
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin kellolaitteella ja kaukosäätimellä
- LED-ajovalot, LED-päiväajovalot ja kaukovaloautomatiikka
- Technology Pack 46: Älykäs aktiivinen vakionopeudensääkin - Kaistanpitoavustin ja kaistavahti - Kuolleen kulman valvontajärjestelmä, risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä, perävaunun tunnistuksella - Perävaunun peruutusavustin - Vetokoukku
- Peruutuskamera, Parkkitutkat - anturit edessä ja takana
- 12" monitoiminäyttö, SYNC IV, Navigointijärjestelmä, 6 kaiutinta
- Mittaristo 8" - TFT/LCD näytöllä
- 18" Kevytmetallivanne
- Step Bar -astinlauta
- Micro Rib Embossed -osanahkaverhoilu
- Kaksoisautomaatiinen ilmastointi
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Fordin avaimeton keskuslukitus ja Ford Power -käynnistyspainike
- Ford App (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta)
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Tummennetut takalasit
- Lavakaari – Boulder Grey -värinen
- Lavakaiteet
- Lavakaukalo
- Murtohälytin
- Sivupeilit – sähkötoimisesti säädettävät ja taitettavat
- Off-Road Pack: Alustasuoja – pohjapanssari edessä, moottorin ja jakovaihteiston suojus, Polttoainetankin suoja
- Alustan vahasuoja
- Törmäyksenestoavustin, Törmäyksen jälkeinen jarrutus, Kaistanpitoavustin, Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä, Peruutuksen jarruavustin
- Sivuturvaverhot, Kuljettajan polviturvatyyny, Matkustajan polviturvayyny, Kuljettajan turvatyyny, Matkustajan turvatyyny, Matkustajan turvatyynyn passivointikytkin, Turvatyyny etuistuisten välissä, Isofix-kiinnikkeet toisen rivin reunimmaisilla istuimilla
- Roiskeläpät edessä ja takana
- Tasauspyörästön lukko
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä (ESP+), Alamäkihidastin, Mäkilähtöapu, Perävaununhallintajärjestelmä
- Polttoainetankki 80 litraa ja AdBlue-tankki 19,3 litraa
- Ford Easy Fuel korkiton tankkausjärjestelmä, jossa virhetankkauksen esto
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 31.3.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 31.3.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1996 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 231 g / km |
| Kokonaismassa | 3510 kg |
| Omapaino | 2365 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy