Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 7 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä Ford Transit Custom -mallissa on kaikki, mitä pakettiautolta voi toivoa – ja vähän enemmänkin. Uusi ja ajamaton menopeli on varustettu mukautuvalla vakionopeudensäätimellä, joka tekee pitkistäkin matkoista leppoisaa puuhaa. Kesähelteillä automaatti-ilmastointi pitää huolen, että matkanteko on viileää ja miellyttävää. Ja kun talvi yllättää, polttoainekäyttöinen lisälämmitin lämmittää auton nopeasti. Kiinteä vetokoukku mahdollistaa kärryn tai asuntovaunun vetämisen vaivatta. Jos tämä Ford Transit Custom voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | KXN-446 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Transit Custom |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 8 l / 100 km |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.9 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan ehdot myyjältä tai sivulta www.rintajouppi.fi/kampanjat/ford-hya-korkotarjous/
- Yhteydenotot: Ville-Veikko Tenhunen p. 040 4874535, Juho Itkonen p. 040 7120485
- Tehdastakuu voimassa 5 vuotta tai 150000 km.
- Tavaratilan vanerointi lattia+seinät ja ohjaamon väliseinän äänieristys
- Driver Assistance Pack 5 navigointi - sähkötaittoiset sivupeilit - törmäyksenestoavustin 2.2 (kameralla ja 2 tutkaa) - hätäjarrutehostin - sensico-verhoiltu ohjauspyörä - älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin (automaattivaihteisissa malleissa Stop & Go -järjestelmällä) - BLIS kuolleen kulman varoitusjärjestelmä - risteävän liikenteen varoitusjärjestelmä - kaistanpitoavustin - kuolleen kulman avustin
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin ajastimella ja kaukosäädöllä (Diesel-mallit)
- 1+2 etuistuimet, läpilastausluukku
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Sivuliukuovi: Kuljettajan puolelle
- Automaatti-ilmastointi
- Parkkitutka, anturit edessä
- Peruutuskamera
- ESP / ABS / mäkilähtöavustin / luistonesto
- Lämmitettävä tuulilasi
- Vakionopeudensäädin
- Polttoainetankki 70 litraa
- 5G modeemi
- Vetokoukku, kiinteä
- 13" kosketusnäyttö
- Radio, bluetooth, langaton Android Auto/Apple CarPlay
- Suomenkielinen SYNC 4 -tietoviihdejärjestelmä, puheentunnistus
- 17" Kevytmetallivanteet D2YDV
- Varapyörä, täysikokoinen
- Metalliväri - Agate Black
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 31.3.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 31.3.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1996 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 125 kw / 170 hv |
| CO₂-päästöt | 210 g / km |
| Kokonaismassa | 3225 kg |
| Omapaino | 2034 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Ville-Veikko Tenhunen
Automyyjä & Yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nhu;.te;kko;vei;le-;vil
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr