Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 23 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Mercedes-Benz Vito on käytännöllinen pakettiauto, joka tarjoaa tilaa ja mukavuutta arjen tarpeisiin. Tämä nelivetoinen malli on varustettu automaattivaihteistolla, mikä tekee ajamisesta miellyttävää. Kesäkuumalla ilmastointi pitää matkustamon viileänä, ja nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä lisää ajomukavuutta. Kahdet renkaat takaavat, että olet valmis kaikkiin sääolosuhteisiin. Lisäksi lisälämmitin auttaa kylminä aamuina. Vetokoukku mahdollistaa jopa 2000 kg:n vetomassan. Jos tämä Mercedes-Benz Vito voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | KRR-435 |
| Vuosimalli | 2012 |
| Viimeisin katsastus | 27.3.2026 |
| Ajomäärä | 425000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Ruskea (beige) |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Vito |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 11 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 9 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- IKÄÄNSÄ JA KILOMETREIHINSÄ NÄHDEN ASIALLINEN JUURI LEIMATTU NELIKKO VITO PITKÄLLÄ KOPALLA JA AUTOMAATILLA!!
- Neliveto
- Automaattivaihteisto
- 2. omistajalta (ollut ennen meitä edellisellä omistajalla vuodesta 2017 lähtien!)
- Suomi-auto
- Huoltokirja (asiallisesti huollettu - mm. jarrulevyt ja -palat, vesipumppu vaihdettu sekä kardaani kunnostettu ja iskarit vaihdettu ympäriinsä vuonna 2020, viimeisin huolto tehy 3/2026 ajomäärässä 420tkm)
- Ilmastointi
- Vakionopeudensäädin
- MB Radio / CD äänentoistojärjestelmä
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Istuinlämmitys kuljettajalle
- Liukuovet molemmin puolin autoa eli ns. läpijuostava
- Moottorin polttoainekäyttöinen lisälämmitin Eberspächer kaukosäätimellä (ns. EBERI / WEBASTO)
- Jälkiasenteinen peruutuskamera erillisellä näytöllä
- Lisävalot keulalla
- Bluetooth handsfree järjestelmä
- Vetokoukku (jarrullinen vetomassa max 2000 kg!)
- Kahdet renkaat vanteineen
- Tavaratilan vanerointi
- Nostoluukku takana
- Takaspoileri
- Xenon-ajovalot
- ASR luistonestojärjestelmä
- Metalliväri ruskea
- Marginaaliverollinen / yksityiskäytöstä
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 22.3.2012 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.3.2012 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2143 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 120 kw / 163 hv |
| CO₂-päästöt | 230 g / km |
| Kokonaismassa | 3050 kg |
| Omapaino | 2145 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy