Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 28 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä Weinsberg Carabus -mallin matkailuautossa on kaikki, mitä tarvitset kesän seikkailuihin! Tämä näppärä retkeilyauto on juuri katsastettu ja laatutarkastettu, joten voit lähteä reissuun huoletta. Ohjaamon ilmastointi ja kääntyvät pilot-istuimet tekevät matkanteosta mukavaa, ja navigointi sekä vakionopeudensäädin pitävät huolen, että matka sujuu kuin tanssi. Takana parivuode kutsuu lepoon pitkän päivän päätteeksi. Vetokoukku mahdollistaa peräkärryn tai asuntovaunun vetämisen, joten lisätilaa on aina saatavilla. Jos tämä Weinsberg Carabus voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ILU-335 |
| Vuosimalli | 2014 |
| Viimeisin katsastus | 10.4.2026 |
| Ajomäärä | 207000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Carabus |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Suomiauto
- Huoltomuistio, jakohihna vaihdettu 201600km 12/2023
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Ohjaamon ilmastointi
- Radio
- Navigointi
- Vakionopeuden säädin
- Kääntyvät pilot-istuimet ohjaamossa
- Dinette kahden istuttavalla sohvalla
- Kaasuliesi
- Pesuallas
- Jääkaappi pakastelokerolla
- Truma kaasulla
- Kasetti WC
- Suihku
- Parivuode poikittain takana
- Kasettiverhot
- Kattoluukut
- Vetokoukku
- Kotelomarkiisi
- Rek. 4 :lle
- Makuupaikat 2:lle
- Retkeilyauto
- Saa ajaa B-Kortilla
- Pituus n. 541cm
- Leveys n. 205cm
- Korkeus n. 258cm
- Omamassa 2650
- Kokonaismassa 3300
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 10.7.2014 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 10.7.2014 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 96 kw / 131 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3300 kg |
| Omapaino | 2650 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy