Perustiedot
| Rekisterinumero | JLP-713 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 25.3.2026 |
| Ajomäärä | 175000 km |
| Käyttövoima | Diesel, Plug-in-hybridi |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Q7 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 56 km |
| Akkukapasiteetti ** | 17,3 kWh |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Sähköinen huoltokirja
- 2 x renkaat aluvanteilla
- MMI Navigointi plus & MMI touch -kosketuspaneeli
- Park assist -pysäköintiavustin
- Peruutuskameratoiminto akustiseen ja optiseen pysäköintijärjestelmään
- Teknologia-paketti "Tour" Audi adaptive cruise control-järjestelmä Stop&Go-toiminnolla sis. ruuhka-avustimen, Audi pre sense-järjestelmä eteen sis. törmäyksenestoavustimen ja kääntymisavustimen, Audi active lane assist -aktiivinen kaistallapysymisvahti, Nopeusrajoitustunnistin, Kaukovaloassistentti ja ennakoiva taloudellisuusavustin
- Teknologia-paketti "City" & "Parking" Peruutuskamera - Audi side assist -kaistanvaihtoapu ja Audi pre sense -järjestelmä taakse - poistumisvaroitin sekä poikittaisliikenteestä varoittava avustin - Park assist -pysäköintiavustin ja 360 ympäristökameratoiminnot (Näyttää MMI-näytössä kuvaa auton ympäristöstä ja muodostaa kuvan myös ylhäältä päin)
- Ilmastoidut mukavuusistuimet edessä ja Valcona-nahkaverhoilu
- Muistitoiminto etuistuimiin
- Mukautuva ilmajousitus, Adaptive Air Suspension
- Seisontalämmitys ja -tuuletus
- Matrix LED-ajovalot, täysin LED-tekniikalla toteutetut ajovalot
- Bang&Olufsen 3D Advanced Sound System
- Head-up Display -tuulilasinäyttö
- Audi virtuaalinen mittaristo
- Rear Seat Entertainment ja 1 kpl Audi tablet
- Advanced key system ja takaluukun automaattinen avaustoiminto liiketunnistimella
- 3-puolainen nahalla päällystetty lämmitettävä monitoimi-urheiluohjauspyörä vaihteenvalitsimilla
- Lämpö- ja äänieristelasit sekä tummennetut taka-ja takasivulasit
- Musta Alcantara-verhoiltu sisäkatto
- Vetokoukku, sähkötoiminen
- Night vision -pimeänäköavustin
- Tuonti-auto, tuontimaa Saksa (2022)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 23.2.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 21.11.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2967 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 190 kw / 258 hv |
| CO₂-päästöt | 50 g / km |
| Kokonaismassa | 3185 kg |
| Omapaino | 2520 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar