Perustiedot
| Rekisterinumero | FPS-843 |
| Vuosimalli | 2018 |
| Viimeisin katsastus | 10.11.2025 |
| Ajomäärä | 162000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | 740 |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 44 km |
| Akkukapasiteetti ** | 9,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Antti Riekki
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltohistoria
- M-Sport
- Comfort-istuimet edessä, sähkötoimiset
- 360-pysäköintikamera
- Ovien Soft-Close -toiminto
- Sähkösäätöiset etuistuimet
- Etuistuimet muistipaikoilla
- Ilmajousitus etu- ja takaakselilla, automaattinen tasonsäätö
- Harman Kardon Surround Sound System, 600 W, 16 kaiutinta
- Kattoluukku
- Sähkösäätöiset peilit
- Penkinlämmittimet edessä
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Automaattinen ilmastointi
- Kaukovaloavustin
- Vakionopeudensäädin
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Bluetooth-matkapuhelinvarustus
- Navigointijärjestelmä
- 2x Renkaat
- Alumiinivanteet x 1
- AUX-liitäntä
- Avaimeton sisäänkäynti
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Sadetunnistin
- Isofix-valmius
- Säilytystilapaketti
- Tuontiauto, tuontimaa Belgia (2021)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 12.11.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 23.2.2018 |
| Kuutiotilavuus | 1998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 240 kw / 326 hv |
| CO₂-päästöt | 50 g / km |
| Kokonaismassa | 2585 kg |
| Omapaino | 2285 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Niittymaantie 8, ESPOO
Tätä ajoneuvoa myy
Silja Ylä-Pöntinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nti;-po;yla;ja.;sil
Joel Ojala
Automyyjä FI | EN | SV | DE
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;l.o;joe
Santeri Nieminen
Automyyjä FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;iem;i.n;ter;san
Petrus Nilsson
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;on/;lss;.ni;rus;pet
Antti Riekki
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kki;rie;ti.;ant
Johannes Hokkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;hok;es.;ann;joh
Jarmo Möttö
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;to/;mot;mo.;jar
Rasmus Salin
Vastuumyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lin;.sa;mus;ras
Matti Ropponen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;pon;rop;ti.;mat
Dennis Arnold
Sisäänostaja FI | SV | EN
i;i.f;upp;ajo;int;d/r;nol;.ar;nis;den
Kalle Varjonen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jon;var;le.;kal
Henry Juss
Myyntipäällikkö FI | EN | EST
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;jus;ry.;hen