Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 11 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi urheilullinen X3-mallin BMW, joka on kuin tehty Suomen kesäteille! Tämä neliveto maastoauto on ollut vain yhdellä omistajalla ja on merkkiliikkeen huoltokirjalla varustettu. Automaattivaihteisto ja urheiluistuimet tekevät ajosta sujuvaa, ja mukavuutta lisäävät istuinlämmitys sekä lämmitettävä nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä. Adaptiiviset LED-ajovalot valaisevat tiet, ja lisälämmitin pitää huolen, että auto on aina valmiina matkaan. Jos tämä BMW X3 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | OZM-750 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 29.4.2026 |
| Ajomäärä | 138000 km |
| Käyttövoima | Diesel, Kevythybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | X3 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Tommi Kataja
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- HIENO KOHTUULLISESTI AJETTU TALOUDELLINEN X3 ASIALLISILLA VARUSTEILLA!!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Merkkiliikkeen huoltokirja / huoltohistoria ns. sähköinen (viimeisin huolto tehty 10/2025 ajomäärässä 118tkm)
- Suomi-auto
- 1. omistajalta
- xDrive neliveto
- Automaattivaihteisto 8-vaihteinen Steptronic
- Vakionopeussäädin
- Sensatec verhoilu musta
- Urheiluistuimet edessä
- Istuinlämmitys edessä ja takana
- Lämmitettävä monitoimiohjauspyörä nahkaverhoiltu
- Sisäkoristelistat black high-gloss Pearl Gloss Chrome korostuksella
- Multimediajärjestelmä BMW Live Cockpit 12,3" kosketusvärinäytöllä ja Navigointijärjestelmä Professional sekä virtuaalinen digimittaristo
- HiFi -kaiutinjärjestelmä
- Langaton Apple CarPlay ja Android Auto yhteensopivan älypuhelimen kanssa
- Bluetooth handsfree mediantoistolla ja USB-liitäntä sis. Audio Streaming
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin / seisontalämmitys / -tuuletus kaukokäytöllä ja ajastimella (alkuperäinen ns. "WEBASTO")
- BMW Display Key kosketusnäyttöllinen monitoimiavain
- Adaptiiviset LED-ajovalot LED päiväajovaloilla
- Kaukovaloavustin
- Peruutuskamera dynaamisin ohjausapuviivoin
- Pysäköintiavustin ja PDC pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Avaimeton moottorin käynnistys
- Lastenistuimen ISOFIX liitäntä reunimmaisilla takaistuimilla
- Takaselkänoja alaslaskettava / käännettävä 40:20:40 suhteessa
- Takaluukun automatiikka
- Personal Profile -avainprofiili
- Sähköllä koria vasten taittuvat sivupeilit
- Ajodynamiikkakytkin (sis. Comfort, Sport ja ECO PRO -ohjelmat)
- Dynamic Stability Control DSC ajovakauden hallintajärjestelmä
- Dynamic Traction Control DTC luistonestojärjestelmä
- Isompi polttoainetankki
- Vetokoukku (alkuperäinen sähköllä esiintaittuva)
- 2x renkaat BMW aluvanteilla (talveksi NASTAT)
- Metalliväri - Black Sapphire musta
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 18.5.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.5.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 2400 kg |
| Kuutiotilavuus | 1995 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 140 kw / 190 hv |
| CO₂-päästöt | 155 g / km |
| Kokonaismassa | 2500 kg |
| Omapaino | 1915 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy