Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 1 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi valkoinen Chevrolet Captiva, joka on kuin tehty suomalaisiin kesäseikkailuihin! Tämä maastoauto on varustettu nelivedolla, joten pääset perille haastavimmissakin maastoissa. Automaattivaihteisto ja vakionopeudensäädin tekevät pitkistäkin matkoista leppoisia. Nahkaverhoilu ja automaattinen ilmastointi tuovat ripauksen luksusta arkeen, ja kahdet renkaat pitävät huolen, että olet valmiina kaikkiin vuodenaikoihin. Jos tämä Captiva-mallin Chevrolet voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | URZ-960 |
| Vuosimalli | 2012 |
| Viimeisin katsastus | 9.6.2025 |
| Ajomäärä | 202000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Captiva |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 10 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 8 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Huoltomuistio
- Kahdet renkaat
- Vakionopeuden säädin
- Moottorilämmitin
- Nahkaverhoilu
- Automaattinen ilmastointi
- Peruutustutka takana
- Lämmitettävät etuistuimet
- Niskatuet
- Ajonvakaudenhallintajärjestelmä (ESC)
- Etumatkustajan turvatyyny (pois kytkettävä)
- Ajotietokone
- AUX-in ja MP3 liitäntä
- Bluetooth
- 6 kauitinta
- CD-soitin
- Radion ohjauspainikkeet ohjauspyörässä
- AM/FM Radio Stereo
- Hopeanväriset kattokaiteet
- Sadetunnistin
- Keskuslukitus
- Ajonesto
- Häikäisysuojattu sisätaustapeili
- Ajovalojen korkeuden säätö
- Etusumuvalot
- Takasumuvalot
- Tummennetut takalasit
- Etu-, sivu- ja kattoturvatyynyt, yht. 6 kpl
- ABS-jarrut
- Sähkötoimiset sivuikkunat, comfort-avaus
- Sähkösäätöiset ja lämmitettävät sivupeilit, sähköisesti taitettavat
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Isofix-valmius
- Luistonestojärjestelmä
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Mäkilähtöavustin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 15.2.2012 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.2.2012 |
| Vetopainot | 750 kg / 1700 kg |
| Kuutiotilavuus | 2231 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 135 kw / 184 hv |
| CO₂-päästöt | 203 g / km |
| Kokonaismassa | 2538 kg |
| Omapaino | 2018 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy