Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | IMN-843 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 2.1.2026 |
| Ajomäärä | 119515 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Mazda3 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- 1-omisteinen
- Huoltokirja (viim.huolto tehty 3/26 118tkm kohdalla)
- 2x renkaat / 2x erikoisvanteet
- Bi-Xenon -valot
- Lohkolämmitin ja sisätilalämmitin
- Pysäköintitutka takana
- 2-alueinen automaatti-ilmastointi
- Penkinlämmittimet edessä
- Ajovakauden- ja luistonestojärjestelmät (DSC: Dynamic Stability Control & TCS: Traction Control System)
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen säätö
- Vakionopeudensäädin ja säädettävä nopeusrajoitin
- Sadetunnistin ja valoautomatiikka
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä (ABS), Jarruvoiman tasausjärjestelmä (EBD), Hätäjarrutehostin (EBA)
- Sähköisesti korin myötäisesti taitettavat ulkotaustapeilit
- Moottorin Start/Stop-käynnistyspainike
- Mäkilähtöavustin (HHA)
- MZD Connect -multimediajärjestelmä: HMI Multimediaohjain, Bluetooth -handsfree audio streaming toiminnolla, 7" TFT värikosketusnäyttö, suomenkielinen puheohjaus, AhaRadio ja Sticher sovellukset (vaatii yhteensopivan iOS tai Android puhelimen tai tabletin)
- AUX ja USB -liitännät
- Radio ja CD-soitin (MP3-yhteensopiva)
- Monitoimiohjauspyörä
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.6.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.6.2016 |
| Vetopainot | 600 kg / 1300 kg |
| Kuutiotilavuus | 1998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 88 kw / 120 hv |
| CO₂-päästöt | 119 g / km |
| Kokonaismassa | 1815 kg |
| Omapaino | 1275 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Niittymaantie 8, ESPOO
Tätä ajoneuvoa myy
Silja Ylä-Pöntinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nti;-po;yla;ja.;sil
Joel Ojala
Automyyjä FI | EN | SV | DE
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;l.o;joe
Santeri Nieminen
Automyyjä FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;iem;i.n;ter;san
Petrus Nilsson
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;on/;lss;.ni;rus;pet
Antti Riekki
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kki;rie;ti.;ant
Johannes Hokkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;hok;es.;ann;joh
Jarmo Möttö
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;to/;mot;mo.;jar
Rasmus Salin
Vastuumyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lin;.sa;mus;ras
Matti Ropponen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;pon;rop;ti.;mat
Dennis Arnold
Sisäänostaja FI | SV | EN
i;i.f;upp;ajo;int;d/r;nol;.ar;nis;den
Kalle Varjonen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jon;var;le.;kal
Henry Juss
Myyntipäällikkö FI | EN | EST
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;jus;ry.;hen