Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | RTB-551 |
| Vuosimalli | 2015 |
| Viimeisin katsastus | 20.4.2026 |
| Ajomäärä | 82000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Mazda3 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Panu Behm
Vastuumyyjä, Matkailuajoneuvot FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km)
- Suomiauto
- Huoltomuistio
- 2x renkaat + 2x aluvanteet
- Vetokoukku
- Vakionopeudensäädin ja säädettävä nopeusrajoitin
- Ilmastointi, automaattinen
- Kuljettajan istuimen ristiseläntuen säätö
- Lämmitettävät etuistuimet, 3 vaihetta
- Tavaratilan laajennus takaistuimia taittamalla; 60/40 -suhteessa
- Ajovakauden- ja luistonestojärjestelmät (DSC: Dynamic Stability Control & TCS: Traction Control System)
- Ajotietokone, Ulkolämpötilamittari
- Bluetooth -handsfree ja audio streaming
- Värillinen 7" TFT kosketus-monitoiminäyttö
- AUX ja USB -liitännät
- HMI Commander-monitoimisäädin
- i-Stop moottorin sammutusautomatiikka (Smart Idling Stop System)
- Moottorin Start/Stop-käynnistyspainike
- Mäkilähtöavustin (HHA)
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Ohjauspyörän audiosäätimet
- Ohjauspyörän korkeuden ja etäisyyden säätö
- ISOFIX-turvaistuimen kiinnikkeet reunimmaisissa takaistuimissa
- Automaattisesti himmentyvä sisätaustapeili
- Päiväajovalot
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä (ABS), Jarruvoiman tasausjärjestelmä (EBD), Hätäjarrutehostin (EBA)
- Sähkötoimiset ikkunannostimet; edessä sekä takana
- Ulkotaustapeilien lämmitys
- Ulkotaustapeilit; sähköisesti säädettävät, laajakulma
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.9.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.9.2015 |
| Vetopainot | 600 kg / 950 kg |
| Kuutiotilavuus | 1496 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 118 g / km |
| Kokonaismassa | 1800 kg |
| Omapaino | 1265 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Lentokentäntie 5, LAPPEENRANTA
Tätä ajoneuvoa myy
Anssi Rouhiainen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;hia;rou;si.;ans
Panu Pääkkönen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kon;aak;u.p;pan
Santeri Puhakka
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kka;uha;i.p;ter;san
Eetu Pätilä
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ati;u.p;eet
Tony Martin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;art;y.m;ton
Kai Kuusitie
Automyyjä FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tie;usi;.ku;kai
Jaakko Saarela
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;are;.sa;kko;jaa
Valle Miettinen
Sisäänostaja FI | EN | RU
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;tti;mie;le.;val
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy