Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | YIG-209 |
| Vuosimalli | 2013 |
| Viimeisin katsastus | 2.1.2026 |
| Ajomäärä | 400000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | B |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 5 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Joel Ojala
Automyyjä FI | EN | SV | DE
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin
- Semiautomaattinen ilmastointi
- Aktiivinen Park Assist -pysäköintiavustin
- Etuistuinlämmitys, kolmitehoinen, jännitevalvonta
- Etuistuinten mukavuuspaketti
- Etumatkustajan istuimen käytön tunnistus turvatyynyn laukaisulle
- Kaksiosainen takaistuin
- Kuljettajan istuimen korkeuden säätö
- Säädettävät pääntuet edessä ja takana
- Comfort-alusta
- Dieselhiukkassuodatin
- ESP ajovakauden hallintajärjestelmä
- ASR-luistonestojärjestelmä
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Ajotietokone
- Bluetooth, langaton yhteys
- Ohjauspyörän korkeuden- ja etäisyydensäätö
- Kromipaketti: Ikkunoiden alareunalistat kromatut, Jäähdyttimen säleikkö jossa kolme briljantinhopean väristä lamellia, kromisomisteet, Etu- ja takapuskuri kromisomistein, takana musta pintkuvioitu osa, Huomiovalot kromikehyksin, Takapuskurin naarmuuntumissuoja kromattu, Keskikonsolin kyynärnoja koristeompelein, säädettavissä pituussuunnassa, Keskikonsolin monitoimiohjaimessa hopeakromin värinen rengas, Tavaratilan lattian kahva sinkkipainevalua, hopeakromin värinen, Valokatkaisin korkeakiiltoinen, hopeakromin värinen rengas, Ilmasuutinten suutinrenkaat ja -ristit hopeakromin väriset, Monitoimiohjauspyörä 3-puolainen, 12 toimintonäppäintä, Vaihde- tai valitsinvivun somisteet hopeakromin väriset, Somiste-elementit matriisioptiikkaa (H88), 12 V sähköpistoke takamatkustajille
- Tavaratilapaketti sis. kahteen tasoon säädettävän tavaratilan lattian ja 12 voltin pistorasia tavaratilassa, sisältyy koodiin U57
- Radioantenni integroitu kattospoileriin
- Radio Audio 20 CD
- Nahkalla verhoiltu ohjauspyörä
- Ajovaloautomatiikka
- ECO Start-Stop-toiminto
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Takalasin lämmitys automaattisesti poiskytkeytyvä
- Takalasin pyyhin/pesin
- Tummennetut, lämpöä eristävät lasit
- Monitoimiohjauspyörä, 3-puolainen, 12 toimintonäppäintä, mittariston värinäyttö
- Kassikoukut tavaratilassa
- Tavaratilan peite
- Tavaratilassa neljä kuormankiinnityslenkkiä
- Adaptiiviset jarruvalot
- Attention Assist -vireystila-avustin
- Collision Prevention Assist -törmäyksenestoavustin
- Ensiapulaukku
- Isofix-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
- Kuljettajan ja etumatkustajan lantioturvatyynyt
- Lapsilukot takaovissa
- Lastenistuimen automaattinen tunnistus etumatkustajan istuimella
- Ulkolämpömittari
- Varoituskolmio
- Hehkulamppujen vikailmaisin
- Huoltonäyttö
- Kyynärnoja edessä, säilytyslokerollinen
- Monitoimisäädin etukyynärnojan etupuolella
- Nestepintojen merkkivalot
- Säilytyslokero keskikonsolissa
- Tupakoimattoman paketti, 12-V pistorasia
- Somiste-elementit matriisioptiikka
- Kolaritilanteessa automaattisesti syttyvät hätävilkut
- LED-huomiovalot, pyöreät
- LED-takavalot
- Takasumuvalo
- Kevytmetallivanteet, 10-puolaiset
- Rengaspainevaroitin
- Tirefit-renkaanpaikkaussarja
- Kuljettajan ja etumatkustajan ikkunaturvatyynyt
- ABS-jarrut
- BAS-hätäjarruavustin
- Jarrujen Hold-toiminto
- Sähkötoimiset lasinnostimet
- Automaattinen ulkopeilien lämmitys, sähkösäätöiset, auton väriset
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 12.2.2013 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 12.2.2013 |
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Kuutiotilavuus | 1796 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 80 kw / 109 hv |
| CO₂-päästöt | 112 g / km |
| Kokonaismassa | 2025 kg |
| Omapaino | 1505 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Niittymaantie 8, ESPOO
Tätä ajoneuvoa myy
Silja Ylä-Pöntinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nti;-po;yla;ja.;sil
Joel Ojala
Automyyjä FI | EN | SV | DE
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;l.o;joe
Santeri Nieminen
Automyyjä FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;iem;i.n;ter;san
Petrus Nilsson
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;on/;lss;.ni;rus;pet
Antti Riekki
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kki;rie;ti.;ant
Johannes Hokkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;hok;es.;ann;joh
Jarmo Möttö
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;to/;mot;mo.;jar
Rasmus Salin
Vastuumyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lin;.sa;mus;ras
Matti Ropponen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;pon;rop;ti.;mat
Dennis Arnold
Sisäänostaja FI | SV | EN
i;i.f;upp;ajo;int;d/r;nol;.ar;nis;den
Kalle Varjonen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jon;var;le.;kal
Henry Juss
Myyntipäällikkö FI | EN | EST
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;jus;ry.;hen