Perustiedot
| Rekisterinumero | ZMR-988 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 25.6.2025 |
| Ajomäärä | 133000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | GLC |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 33 km |
| Akkukapasiteetti ** | 8,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 7,4 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Toni Rask
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- AMG-Styling
- 20" AMG alumiinivanteet kesärenkaissa
- 19" alumiinivanteet talvirenkaissa
- Nahkainen kojetaulu
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km
- Automaattinen ilmastointi
- Pysäköintitutka eteen ja taakse
- Pysäköintiavustin
- Peruutuskamera
- Vetokoukku
- Navigointijärjestelmä,
- LED-Ajovalot
- Bluetooth-handsfree
- Assyst-huoltonäyttö
- Äänentoistojärjestelmä Burmester
- Metalliväri
- 2 x Renkaat
- Erikoisvanteet kesä- ja talvirenkaissa
- 2 x Avain
- Nahkaverhoilu, kaksivärinen
- Sähkötoiminen panoraamakattoluukku
- ISOFIX-Valmius
- Distronic-adaptiivinen vakionopeussäädin
- Keskuslukitus, kauko-ohjattu, sisäkatkaisin, automaattinen lukitus ja autom. avaus kolaritilanteissa
- Urheiluistuimet
- Sähkösäätöiset istuimet muistilla
- Sadetunnistin
- Sähkötoiminen takaluukku
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Sähköpeilit
- Avaimeton käynnistys
- Kaistavahti
- Kuolleen kulman varoitin
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Aktiivinen pysäköintiavustin, sis. Parktronic-pysäköintitutkat
- Kyynärnoja edessä, säilytyslokerollinen
- Kääntyvät takaselkänojat, kolmiosainen (40:20:40)
- Etuistuinten tuuletus ja lämmitys
- Air Body Control -Ilmajousitus
- ESP-ajovakaudenhallintajärjestelmä,
- ASR-luistonestorajoitin
- Latauskaapeli x 2
- Ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan sivuturvatyynyt (yhd. rintakehän/lantiontyynyt)
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Bluetooth, langaton yhteys, handsfree
- Ohjauspyörän sähköinen korkeus- ja etäisyyssäätö
- Comfort-ilmastointiautomatiikka (Thermotronic), 3-vyöhykkeinen
- Sähkötoimiset lasinnostimet, väliinjäämissuoja
- Touchpad-kosketuslevy
- Monitoimisäädin etukyynärnojan etupuolella
- Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
- Takaovien ja lasinnostimien lapsilukko
- Keyless Start -käynnistys
- Monitoimiohjauspyörä, nahkaa, 3-puolainen
- Easy-Pack -tavaratilan peite
- Ajonesto
- Aurinkolasikotelo kattokäyttöyksikön yhteydessä
- designo sisätilan kaksisävyinen verhous platinanvalkoinen pearl/musta
- designo sisätilan verhous musta
- Ajovaloautomatiikka
- Intelligent Light System, LED-ajovalot
- ABS-jarrut
- Adaptiiviset jarrut, sis. mäkilähtöavustin, esipainetäyttö ja kuivaksijarrutustoiminto
- BAS-hätäjarruavustin
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2019)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 28.3.2019 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.12.2017 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 1991 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 155 kw / 211 hv |
| CO₂-päästöt | 59 g / km |
| Kokonaismassa | 2605 kg |
| Omapaino | 2025 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar