Perustiedot
| Rekisterinumero | BTT-413 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 17.10.2025 |
| Ajomäärä | 235000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | GLE |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 8 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Mika Penttinen
Myyntipäällikkö FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomi-auto
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin (Webasto) Kaukosäädin
- Panorama-kattoikkuna
- LED-ajovalot Dynaamiset
- Peruutuskamera
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Neliveto
- Aktiivinen pysäköintiavustin, sis. Parktronic-pysäköintitutkan
- ESP ajovakauden hallintajärjestelmä
- 4ETS-nelivetoluistonestojärjestelmä
- ASR-luistonestorajoitin
- Ilmastointiautomatiikka Thermatic
- Agility Control -alusta, selektiivinen iskunvaimennus
- BlueTec-pakokaasunpuhdistusjärjestelmä sis. AdBlue-säiliön
- Dieselhiukkassuodatin
- Polttonestesäiliö, 93 l
- Etuistuinten sähkösäätö
- Isofix-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
- Käännettävä takaselkänoja 1/3:2/3, säädettävä selkänojan kaltevuus
- Pääntuet säädettävät takana
- Tavaraverkot etuistuinten selkänojissa sekä etumatkustajan ja takamatkustajien jalkatilassa
- Urheiluistuimet edessä
- Tempomat-vakionopeussäädin, jossa nopeudenrajoitintoiminto
- Automaattinen oikean etuturvatyynyn poiskytkentä
- Etumatkustajan istuimen käytön tunnistus turvatyynyn laukaisulle
- Ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt sekä lantion ja rintakehän sivuturvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Sähkötoimiset lasinnostimet, 4 kpl, mukavuustoiminto, väliinjäämissuoja, Pre-Safe-sulkemistoiminto
- Ohjauspyörän mekaaninen etäisyys- ja korkeussäätö
- Kommunikaatiomoduuli (3G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
- 8 kauitinta
- Audio 20 CD
- Etuistuinten lämmitys
- Lämmitettävä lasinpesujärjestelmä
- Ulkopeilien lämmitys: automaattinen sekä yhdessä takalasin lämmityksen kanssa
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 25.11.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 25.11.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 2900 kg |
| Kuutiotilavuus | 2987 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 190 kw / 258 hv |
| CO₂-päästöt | 180 g / km |
| Kokonaismassa | 2900 kg |
| Omapaino | 2260 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Sorastajantie 4, JYVÄSKYLÄ
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Salminen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;sal;ti.;mat
Mikael Rajala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;.ra;ael;mik
Jiri Sjöman
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;an/;jom;i.s;jir
Kalle Ek
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ek/;le.;kal
Atte Kukonlehto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;hto;nle;uko;e.k;att
Atte Suoranta
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;uor;e.s;att
Petteri Suomalainen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;ala;uom;i.s;ter;pet
Miikka Niininen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ini;.ni;kka;mii
Severi Mäkinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kin;.ma;eri;sev
Mika Penttinen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;ent;a.p;mik
Mikko Vattuaho
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ho/;tua;vat;ko.;mik