Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | KVU-675 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 8.9.2025 |
| Ajomäärä | 132000 km |
| Käyttövoima | Diesel, Plug-in-hybridi |
| Väri | Hopea |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | GLE |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 99 km |
| Akkukapasiteetti ** | 31,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 7,4 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 05/26 - 130tkm)
- Adaptiivinen/Mukautuva vakionopeudensäädin (ACC)
- Nahkaverhoilu Rough, espressonruskea/magmanharmaa
- Istuintuuletus ja -lämmitys etuistuimissa
- Peruutuskamera
- Thermatic-ilmastointiautomatiikka
- Aktiivinen kaista-avustin
- Peilipaketti
- Pysäköintipaketti, sis. peruutuskamera
- Vetokoukku
- Distronic Plus -etäisyysvakionopeudensäädin
- Pysäköintipaketti: sisältää 360°-kameran ja ja pysäköintiavustimen Sisältää varusteet 235+501, ei AMG 53
- 9G-TRONIC 9-vaihteinen automaattivaihteisto
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Adaptiivinen kaukovaloavustin
- Erikoistummennetut lasit
- Widescreen cockpit, medianäyttö 12,3-tuumaa
- Easy-Pack -takaluukku
- Alusta jossa adaptiivinen iskunvaimennus
- Airmatic-paketti , puoliaktiivinen ilmajousitus
- Urheilullinen monitoimiohjauspyörä, nappanahka
- Väri - Iridiumhopea metalliväri
- Liikennemerkkiavustin
- Mercedes-Benz hätäpuhelujärjestelmä
- Varoitusääni jalankulkijoille (toiminnassa alle 30 km/h ajonopeudella, poiskytkettävissä)
- Keyless-Go -paketti
- LED-ajovalaisimet
- Ympäristövalaistus, ulkopeilien alapinnoista projisoitu MB-tähti
- USB-lisäliitännät
- Ajoavustinpaketti
- 2 x Avain
- 2x Renkaat, 1x Vanteet
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 8.7.2024 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.11.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1950 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 143 kw / 194 hv |
| CO₂-päästöt | 19 g / km |
| Kokonaismassa | 3250 kg |
| Omapaino | 2655 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari