Perustiedot
| Rekisterinumero | XPP-213 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 25.9.2025 |
| Ajomäärä | 139000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Captur |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 48 km |
| Akkukapasiteetti ** | 9,8 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 03/2026/133tkm
- Kahdet renkaat
- Moottorinlämmitin
- Automaattinen ilmastointi
- Etupysäköintitutka
- Peruutuskamera
- Takapysäköintitutka
- ESC-ajonvakautusjärjestelmä luistonestolla
- Vakionopeudensäädin ja nopeudenrajoitin
- Etuistuimien sivuturvatyynyt
- Etuturvatyynyt (etumatkustajan turvatyyny poiskytkettävissä)
- Turvaverhot
- Easy Link -multimediajärjestelmä 7" kosketusnäytöllä
- Sähkötoimiset etuikkunat
- Sähkötoimiset takaikkunat
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- ISOFIX-kiinnityspaikat takaistuimen sivupaikoilla ja etumatkustajanistuimella
- Kaista-avustin
- Multi-Sense järjestelmä
- Täys-LED Pure Vision -etuvalot
- Sähkötoiminen seisontajarru
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 27.12.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 27.12.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Kuutiotilavuus | 1598 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 117 kw / 159 hv |
| CO₂-päästöt | 30 g / km |
| Kokonaismassa | 2057 kg |
| Omapaino | 1616 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar