Perustiedot
| Rekisterinumero | BTN-468 |
| Vuosimalli | 2015 |
| Viimeisin katsastus | 23.9.2025 |
| Ajomäärä | 189000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Ruskea (beige) |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Auris |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 4 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 4 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Automaattinen ilmastointilaite
- Peruutuskamera (Toyota Touch -näytöllä)
- Lohkolämmitin ja sisäpuhallin
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Kuljettajan istuin säädettävällä ristiseläntuella
- Kuljettajan ja etumatkustajan niskavammoja torjuva istuinrakenne
- Kyynärnoja edessä
- Kyynärnoja takana
- Lehtitaskut etuistuinten selkänojissa
- Lämmitettävät etuistuimet
- Yhdellä liikkeellä taittuvat takaistuimet, jaettu 60/40 suhteessa
- Ajonvakautus (VSC+), luistonesto (TRC) ja hätäjarrutehostin (BA)
- Vakionopeussäädin nopeudenrajoittimella
- Ajotietokoneen ja räätälöityjen ominaisuuksien käyttö Toyota Touch kosketusnäytöltä
- Bluetooth handsfree, säätimet ohjauspyörässä
- Bluetooth -puhelimen puhelu- ja musiikkitoimintojen käyttö kosketusnäytöltä
- Haineväantenni
- Värillinen TFT näyttö 4,2" mittaristossa
- Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
- Toyota Touch -mediakeskus
- Sähkötoimiset ikkunannostimet edessä
- Sähkötoimiset ikkunannostimet takana
- UV-säteilyä vähentävä tuulilasi ja ikkunat
- Vihertävät sävylasit
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Vaihteenvalitsimet ohjauspyörässä
- Keskuslukitus kauko-ohjaimella
- Etuturvavyöt: 3-piste rullavyöt esikiristimillä ja voimanrajoittimilla
- Turvavyömuistutin: edessä ja takana
- Ikkunaturvatyynyt: edessä ja takana
- Levyjarrut edessä ja takana
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Mäkilähtöavustin (HAC)
- Tarkista myyjältä varustetso
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 20.10.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.10.2015 |
| Vetopainot | 345 kg / 345 kg |
| Kuutiotilavuus | 1798 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 73 kw / 99 hv |
| CO₂-päästöt | 83 g / km |
| Kokonaismassa | 1815 kg |
| Omapaino | 1410 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter