Perustiedot
| Rekisterinumero | ESV-802 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 13.2.2025 |
| Ajomäärä | 98400 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Tiguan |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 56 km |
| Akkukapasiteetti ** | 13,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja merkkiliikkeen sähköinen (viimeisin 11/2025, 85tkm)
- 2x Renkaat erikoisvanteilla
- Irroitettava vetokoukku
- Matrix-LED ajovalot
- Mukautuva vakionopeussäädin ACC
- Front Assist
- Lane Assist
- Kuolleenkulman varoitin
- Peruutuskamera Rear Assist dynaamisilla apuviivoilla
- Digimittaristo
- Avaimeton kulku ja käynnistys
- Liikennemerkkien tunnistus
- Perävaunun tunnistus
- Täysautomaattinen Air Care Climatronic-ilmastointi. Lämpötilansäätö 3. alueelle, käyttömahdollisuus takana.
- Sähköisesti aukeava ja sulkeutuva takaluukku
- Pysäköintiavustin Park Assist 3.0. Pysäköintitutkat edessä ja takana. Etäisyysnäyttö ja äänimerkki.
- Kangas-Alcantara verhoilu istuimissa
- Penkinlämmitin
- Eteentaittuva etumatkustajanistuimen selkänoja
- Nahkapäällysteinen monitoimiohjauspyörä vaihteenvalitsimilla
- Takaistuinten säätö pituussuunnassa
- Sähköisesti koria vasten taittuvat, lämmitettävät ulkopeilit
- Hätäpuhelupalvelu. We Connect -palvelut 12 kk
- Langaton App-Connect älypuhelinliitäntä. Apple CarPlay - sekä Android Auto -laitteiden käyttö radion näytöltä. Mirrorlink-tuki.
- Matkapuhelinvalmius Bluetooth. Bluetooth -audiotoisto.
- Radio Ready 2 Discover. Kosketusnäyttö 8". Valmius navigaattoripäivitykseen.
- Sadetunnistin
- Väsymyksentunnistus
- Sähköinen käsijarru autohold toiminnolla
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 26.2.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 26.2.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1395 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 110 kw / 150 hv |
| CO₂-päästöt | 39 g / km |
| Kokonaismassa | 2350 kg |
| Omapaino | 1811 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Juha Turunen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;uru;a.t;juh
Aaro Leskinen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;esk;o.l;aar
Antti-Jussi Talo
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;tal;si.;jus;ti-;ant
Jaakko Jyrkinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;rki;.jy;kko;jaa
Santeri Savolainen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;avo;i.s;ter;san
Santtu Happonen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;ttu;san
Paavo Suominen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;suo;vo.;paa
Sami Mikkanen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;ikk;i.m;sam
Sami Kopeli
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;li/;ope;i.k;sam
Elias Ojala
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;as.;eli
Niko Turpeinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ein;urp;o.t;nik
Jaakko Rask
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;sk/;.ra;kko;jaa
Lassi Ahveninen
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;eni;ahv;si.;las