Perustiedot
| Rekisterinumero | HMY-115 |
| Vuosimalli | 2010 |
| Viimeisin katsastus | 11.10.2025 |
| Ajomäärä | 253000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Hopea |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Tiguan |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 8 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Suomiauto
- Huoltokirja, viimeisin huolto 253tkm 5/26
- Jakohihna vaihdettu 253tkm 5/26
- Xenon ajovalot
- Pysäköintitutkat edessä sekä takana
- Webasto polttoainetoiminen lämmitin kaukosäädöllä
- Vakionopeudensäädin
- Luxury-paketti Nahkasisustus, Vienna (istuinpinnat nahkaa), Panoraamakattoluukku, Sähkösäätöinen kuljettajan istuin
- Täysautomaattinen ilmastointilaite, Climatronic
- Pysäköintitutkat
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä ja vaihdetangonnuppi
- Penkinlämmittimet edessä
- 2 x Avain
- Metalliväri
- Kattokaiteet, kromatut
- Ajotietokone
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Sähköpeilit
- Sumuvalot
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.7.2010 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 6.7.2010 |
| Vetopainot | 750 kg / 2200 kg |
| Kuutiotilavuus | 1968 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 103 kw / 140 hv |
| CO₂-päästöt | 169 g / km |
| Kokonaismassa | 2270 kg |
| Omapaino | 1675 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar