Perustiedot
| Rekisterinumero | IXE-227 |
| Vuosimalli | 2008 |
| Viimeisin katsastus | 23.4.2026 |
| Ajomäärä | 285000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Tiguan |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 9 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Juha Kahari
Automyyjä
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Huoltokirja viimeisin huolto tehty 07/2025 271tkm kohdalla
- 2 x renkaat 2 x erikoisvanteet
- Auto katsastettu 04/2026
- Vakionopeudensäädin
- Moottorinlämmitin ja sisäpuhallin
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Isofix 2kpl takapenkillä
- sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- ESP-ajonvakautusjärjestelmä
- Täysautomaattinen ilmastointilaite, Climatronic
- Epäsymmetrisesti jaettu, käännettävä takapenkki
- Etuistuimissa ristiseläntuen säätö
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Etumatkustajan istuimen selkänoja alaskäännettävissä
- Jaettavassa takaselkänojassa keskikyynärnoja ja läpilastausmahdollisus
- Keskikyynärnoja edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitaskut etuistuinten selkänojissa
- Mukavuusistuimet edessä
- Sähkötoimiset lasinnostimet edessä ja takana
- Takalasinpyyhin ja -pesin
- Takasivulasit ja takalasi tummennettu
- Tuulilasinpyyhkimet tihkutoiminnolla
- Vihreät lämpöä eristävät sävylasit
- Elektroninen pysäköintijarru
- Kolmipuolainen ohjauspyörä
- Ohjauspyörän korkeuden ja etäisyyden säätö
- Nahalla päällystetty 3-puolainen ohjauspyörä
- Monitoiminäyttö Plus
- Radio/cd-soitin RCD 510
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.5.2008 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.5.2008 |
| Vetopainot | 750 kg / 2200 kg |
| Kuutiotilavuus | 1968 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 125 kw / 170 hv |
| CO₂-päästöt | 185 g / km |
| Kokonaismassa | 2230 kg |
| Omapaino | 1681 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat