Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 21 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Volkswagen Tiguan on ikoninen maastoauto, joka sopii kuin nenä päähän Suomen vaihteleviin sääolosuhteisiin. Tässä menopelissä on neliveto, joten matka taittuu turvallisesti niin kesäisillä mökkiteillä kuin talven liukkailla. Vetokoukku mahdollistaa kärryn tai veneen kuljettamisen vaivatta. Täysautomaattinen ilmastointilaite Climatronic pitää sisätilat viileinä kesähelteillä, ja vakionopeudensäädin tekee pitkistä matkoista leppoisia. Kirsikkana kakun päällä ovat kahdet renkaat, jotka takaavat ajomukavuuden ympäri vuoden. Jos tämä Tiguan-mallin Volkswagen voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | LSL-485 |
| Vuosimalli | 2010 |
| Viimeisin katsastus | 15.9.2025 |
| Ajomäärä | 228600 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Tiguan |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 10 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 8 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Neliveto
- Huoltokirja, viimeisin öljynvaihto 228 tkm:ssa -2/2026
- Jakoketju vaihdettu 2/2024 175tkm.
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Vetokoukku
- Täysautomaattinen ilmastointilaite, Climatronic
- Vakionopeudensäädin
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Talvipaketti lämmitettävät lasinpesusuuttimet, ajovalonpesimet, lämmitettävät etuistuimet, pesunest
- Urheilulliset etuistuimet
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Radio/cd-soitin RCD 510
- Nahalla päällystetty 3-puolainen ohjauspyörä
- ISOFIX-kiinnikkeet takapenkissä kahdelle lasten turvaistuimelle
- Sähköisesti säädettävät ja lämmitettävät ulkopeilit
- Elektroninen pysäköintijarru
- Sähkötoimiset lasinnostimet edessä ja takana
- Kattokaiteet
- Kaksi etuturvatyynyä
- Sivuturvatyynyt etuistuimissa
- Ikkunaturvaverhot
- ESP-ajonvakautusjärjestelmä
- Monitoiminäyttö Plus
- 2 x Avain
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2023) Varustelutaso saattaa poiketa vastaavaan uutena Suomessa rekisteröityyn
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 6.10.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 24.5.2010 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 1390 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 110 kw / 150 hv |
| CO₂-päästöt | 185 g / km |
| Kokonaismassa | 2170 kg |
| Omapaino | 1621 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter