Perustiedot
| Rekisterinumero | CLM-793 |
| Vuosimalli | 2018 |
| Viimeisin katsastus | 24.2.2025 |
| Ajomäärä | 187000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC90 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 40 km |
| Akkukapasiteetti ** | 10,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus kuluttaja-asiakkaille. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja.Viimeisin huolto 180 tkm 24.2.2026
- Sähkötoiminen peräluukku
- Bowers&wilkins hifit
- 360 kamerat
- Takaosan korkeussäätö
- 2x renkaat ja vanteet
- Webasto
- Alletaittuva vetokoukku
- Automaattivaihteisto Geartronic 8-vaihteinen
- Verhoilu: Moritz nahka (xAx0)
- Pysäköintitutka taakse ja eteen (691)
- Automaattinen ilmastointi ECC 4-vyöhyke (5)
- Sisäilman laatujärjestelmä AQS
- Ilmastointi, kolmannelle penkkiriville (517)
- Panoraamakattoluukku, sähkötoiminen (30)
- Suomi-auto
- Start/Stop -järjestelmä
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Lämmitettävä takaistuin, reunapaikat (752)
- Lämmitettävät etuistuimet
- Muistipenkit 3 muistipaikalla
- Mukautuva vakionopeudensäädin jono- ja ajoaputoiminnolla
- Ajotietokone
- Nopeudenrajoitin
- Sävylasit (25%)
- Alamäkihidastin (HDC)
- Mäkilähtöavustin
- Törmaysvaroitin automaattisella täysjarrutuksella
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Sensus Connect Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Lämmitettävä ratti
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 5.6.2018 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 5.2.2018 |
| Vetopainot | 750 kg / 2400 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 235 kw / 320 hv |
| CO₂-päästöt | 49 g / km |
| Kokonaismassa | 3010 kg |
| Omapaino | 2282 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kempeleentie 4, OULU
Tätä ajoneuvoa myy
Veeti Leskelä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kel;les;ti.;vee
Niila Göös
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;goo;la.;nii
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tyl;man;se.;jes
Tuukka Tasala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;.ta;kka;tuu
Lauri Helin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;hel;ri.;lau
Antti Valkama
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kam;val;ti.;ant
Sami Partanen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;art;i.p;sam
Anton Hyytinen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;hyy;on.;ant
Jaakko Jussila
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ssi;.ju;kko;jaa
Juho Heikkilä
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;eik;o.h;juh
Tuukka Manninen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nni;.ma;kka;tuu
Antti Heinola
Paikallisjohtaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;nol;hei;ti.;ant