Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | COU-285 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 19.11.2024 |
| Ajomäärä | 180000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC90 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 7 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 40 km |
| Akkukapasiteetti ** | 9,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,7 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltohistoria
- 1xRenkaat 1xVanteet
- Premium Sound, Bowers & Wilkins
- Vetokoukku alletaittuva
- Navigointijärjestelmä
- Digitaalimittaristo
- Adaptiivinen Vakionopeudensäädin
- LED-ajovalot integroiduilla T-muotoisilla päiväajovaloilla ja aktiivisilla kaukovaloilla
- Sähkösäätöiset istuimet muistilla
- Pysäköintikamera taakse
- Ilmastoidut Nappa nahka istuimet
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Apple Carplay , Android auto
- Pilot assist
- Automaattivaihteisto Geartronic 8-vaihteinen
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Automaattinen 4-alue ilmastointi
- Sisäilman laatujärjestelmä AQS
- Panorama-kattoikkuna
- Start/Stop -järjestelmä
- Sähkömoottori taka-akselilla
- 7-Paikkainen
- Pysäköinti avustin
- Etuistuimien sähk.korkeuden ja ristiseläntuen säätö
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Kyynärnoja edessä
- Kyynärnoja takana
- Lämmitettävät etuistuimet
- Ajotietokone
- Sadetunnistin
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- Hätäjarrutustehostin EBA
- Mäkilähtöavustin
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Automaattisesti himmenevä taustapeili
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Rattivaihteet
- R-Design ohjauspyörä
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Taittuvat peilit
- Mustasisäkatto
- Metalliväri
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2026)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 21.9.2020 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.6.2016 |
| Vetopainot | 750 kg / 2400 kg |
| Kuutiotilavuus | 1969 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 235 kw / 320 hv |
| CO₂-päästöt | 49 g / km |
| Kokonaismassa | 3010 kg |
| Omapaino | 2280 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat