Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Perustiedot
| Rekisterinumero | MMT-510 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 4.3.2026 |
| Ajomäärä | 29000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Focus |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Huoltokirja (viim 2/2026 30tkm. Jakohihna vaihdettu 2/2026 30 tkm)
- Ilmastointi - Elektroninen kaksoisautomaatti-ilmastointi (DEATC)
- Etuistuimet - Kuljettajan istuin manuaalisesti 4-suuntaan säädettävä (korkeus, eteen/taakse)
- Etuistuimet - Kuljettajan säädettävä ristiselän tuki
- Etuistuimet - Lämmitettävät
- Etuistuimet - Matkustajan säädettävä ristiselän tuki
- Etuistuimet - Urheilulliset
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Takaistuimet - Piiloon taitettava keskikyynärnoja, kaksi mukipidikettä
- ESC - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Vakionopeudensäädin (sis. ajonopeusrajoittimen)
- Ajotietokone
- Ford ECO -toiminto - (kuljettajan tietojärjestelmä)
- Audio - Radio/CD 8" värikosketusnäyttö
- Ohjauspyörä - 3-puolainen, nahkaverhoiltu
- Auto Start/Stop -järjestelmä
- Ford Easy Fuel - Korkiton polttoaineen tankkausjärjestelmä
- Ikkunat - Edessä ja takana sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- Takalasin pyyhin - pesurilla
- Tuulilasi: Lämmitettävä
- Audio 3: Ford radio/CD, 8" värikosketusnäyttö, 6 kaiutinta, 2xUSB- ja AUX-liitäntä, SD-korttipaikka, Ford SYNC 2 Hätäapu- ja Bluetooth® HandsFree-toiminnoilla
- Tuulilasinpyyhkijät - Automaattiset sadetunnistimella (sis. automaattisesti himmentyvä taustapeili)
- Ohjauspyörän etäisyyden säätö - ylös/alas, eteen/taakse
- ABS - Lukkiutumattomat jarrut elektronisesti ohjatulla jarrutusvoiman tasaimella (EBD)
- Mäkilähtöapu
- Ikkunat - Edessä sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- Moottorinlämmitin ja sisäpistoke + puhallin
- Ford Power - Avaimeton käynnistys
- Keskuslukitus - Kauko-ohjattava
- Ajovalot: Bi-Xenon (sis. LED-päiväajovalot ja LED-takavalot), mukautuva ajovalojärjestelmä (Adaptive Front Lighting), automaattinen ajovalojen korkeudensäätö
- Peruutuskamera
- Parkkitutka, anturit takana
- Lämmitettävä tuulilasi
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 23.5.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 23.5.2016 |
| Vetopainot | 670 kg / 1200 kg |
| Kuutiotilavuus | 999 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 92 kw / 125 hv |
| CO₂-päästöt | 125 g / km |
| Kokonaismassa | 1900 kg |
| Omapaino | 1345 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter