Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 1 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä Ford Rangerissa on kaikki, mitä kesäseikkailuihin tarvitset. Tämä hybridi avolava on vähäpäästöinen ja neliveto vie sinut minne tahansa. Lucid Red -väritys kääntää katseet, ja LED-ajovalot valaisevat tien kuin päivänvalo. Mukautuva vakionopeudensäädin ja kahdet renkaat tekevät ajosta sujuvaa. Nahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta, ja automaattivaihteisto tekee ajamisesta helppoa. Jos tämä Ford Ranger voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | JOL-104 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Lucid Red |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Ranger |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 3 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 41 km |
| Akkukapasiteetti ** | 16,5 kWh |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- YHTEYDENOTOT: Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Tehdastakuu voimassa 1/2031 tai 100tkm:n asti, Akkutakuu voimassa 1/2034 tai 160tkm:n asti
- Alv-vähennyskelpoinen
- Metallivärit: Lucid Red
- 2x 18" kevytmetallivanne, 2x renkaat
- Älykäs aktiivinen vakionopeudensäädin
- LED-ajovalot, LED-päiväajovalot ja kaukovaloautomatiikka
- Technology Pack 46: Vetokoukku - 360 vyöhykekamera - Perävaunun peruutusavustin; Audio 106: 12" monitoiminäyttö, Navigointijärjestelmä, SYNC4, 8 Bang&Olufsen -kaiutinta
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Kaksoisautomaattinen ilmastointi
- Fordin avaimeton keskuslukitus ja Ford Power -käynnistyspainike
- FordPass Connect -modeemi e-call hätäaputoiminnolla (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta, FordPass App)
- Automaattiset tuulilasinpyyhkijät
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Tummennetut takalasit
- Micro Rib Embossed -osanahkaverhoilu
- Lämmitettävä ja kahdeksaan suuntaan sähkötoimisesti säädettävä kuljettajan istuin, lämmitettävä ja manuaalisesti neljään suuntaan säädettävä etumatkustajan istuin, turvavyömuistuttimet edessä ja takana
- Soft Ride -jousitus
- Alustan vahasuoja
- Off-Road Pack: Alustasuoja – pohjapanssari edessä, moottorin ja jakovaihteiston suojus - Takatasauspyörästön lukko - Polttoainetankin suoja
- Cargo Convenience Pack 1: Lavakaukalon - Cargo Area Management -kuormankiinnitysjärjestelmän
- Step Bar -astinlauta, muovia
- Kattokaiteet
- Lavakaari – Boulder Grey -värinen
- Lavakaiteet
- Takalaita - kevennetty
- Takapuskurin askelma
- Murtohälytin
- Törmäyksenestoavustin - Törmäyksen jälkeinen jarrutus - Älykäs nopeudenrajoitin - Kaistanpitoavustin ja kaistavahti - Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä - Peruutuksen jarruavustin - Kuolleen kulman valvontajärjestelmä risteävän liikenteen valvontajärjestelmällä
- Sivuturvaverhot - Kuljettajan polviturvatyyny - Matkustajan polviturvayyny - Kuljettajan turvatyyny - Matkustajan turvatyyny - Matkustajan turvatyynyn passivointikytkin - Turvatyyny etuistuisten välissä - Isofix-kiinnikkeet toisen rivin reunimmaisilla istuimilla
- 1-vaihelatausjohto, 8 m, julkisten latausasemien latausjohto
- Roiskeläpät edessä ja takana
- Polttoainetankki 70 litraa
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 9.1.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 9.1.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 3500 kg |
| Kuutiotilavuus | 2261 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 138 kw / 188 hv |
| CO₂-päästöt | 71 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2635 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy