Perustiedot
| Rekisterinumero | ZOR-503 |
| Vuosimalli | 2019 |
| Viimeisin katsastus | 31.12.2025 |
| Ajomäärä | 94000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | KONA |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 484 km |
| Akkukapasiteetti ** | 64,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja, viim.huolto: 4/26 -93tkm
- 2 x renkaat, 2 x erikoisvanteet
- Lämpöpumppu
- Adaptiivinen vakionopeussäädin
- Peruutuskamera dynaamisilla opastusviivoilla
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Navigaatiojärjestelmä
- Automaattinen ilmastointi
- Mäkilähtöavustin ja alamäkihidastin
- Istuimien nahkaverhoilu
- Kuljettajan ja matkustajan sähkösäätöiset istuimet
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Kuljettajan istuimen ristiselän tuen säätö
- Lämmitettävät ja ilmastoidut etuistuimet
- HUD heijastusnäyttö
- Lasinnostajien lasku ja nosto kertapainalluksella
- Sadetunnistin
- Etu-, sivu- ja ikkunaturvatyynyt
- Hätäjarrutusjärjestelmä, kamera+tutka (Front Collision Avoidance FCA)
- Lukkiutumattomat ABS-jarrut elektronisella jarruvoiman jaolla (EBD)
- Blind-Spot Collision Warning (BCW) kuolleen kulman varoitusjärjestelmä
- Rear Cross-Traffic Collision Warning (RCCW) varoittaa peruutettaessa sivuilta tulevasta liikenteestä
- Sähkötoimiset lasinnostajat etu- ja takaovissa
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Kaistallapitoavustin, 3 eri toimintatilaa (Lane Keep Assist, LKA)
- Lane Following Assist (LFA) ajokaistaa seuraava järjestelmä
- 7" LCD Supervision Cluster - digitaalinen mittaristo
- KRELL-äänentoisto
- Bluetooth (puhelin ja suoratoisto)
- Langaton älypuhelimen lataus (Qi-yhteensopiva)
- USB ja AUX-liitin
- Kattokaiteet
- Metalliväri
- Isofix takana
- Toimintamatka sähköllä (WLTP) 449 km
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 28.7.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 18.11.2019 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2170 kg |
| Omapaino | 1760 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Helmentie 5, PORI
Tätä ajoneuvoa myy
Patrik Kuusisto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;usi;.ku;rik;pat
Eemeli Pirttijärvi
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;ija;rtt;.pi;eli;eem
Juha Kahari
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;aha;a.k;juh
Jan Heino
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ino;.he;jan
Pauliina Erkintalo
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;alo;int;erk;na.;lii;pau
Jere Markkanen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kan;ark;e.m;jer
Ville Forsman
Automyyjä (VANHEMPAINVAPAALLA)
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;sma;for;le.;vil
Eero Lehto
Hyötyajoneuvomyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;o/r;eht;o.l;eer
Sami Ahokas
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;hok;i.a;sam
Tommi Saarivirta
Sisäänostaja FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;irt;riv;saa;mi.;tom
Jani Nurminen
Myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;urm;i.n;jan
Tatu Ketola
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;eto;u.k;tat